Kapliczka i źródełko Św. Franciszka w Świętej Katarzynie, Joanna

Kapliczka i źródełko Św. Franciszka w Świętej Katarzynie

(4.1 głosów: 21)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Źródełko Św. Franciszka wypływa na rozległej polanie w pobliżu Świętej Katarzyny. Biegnie tędy czerwony szlak na Łysicę. Kiedyś woda rozlewała się swobodnie na okoliczne ścieżki. Obecnie źródło jest obudowane studnią. Źródełko ma stałą temperaturę i nigdy nie zamarza, zapewniając przychodzącym do niego pielgrzymom i turystom zimną, smaczną i zdrową wodę.

Według legendy młodsza z sióstr wypłakała tu oczy po tym, jak starsza zginęła pod gruzami zamku zburzonego przez piorun. Jej łzy zasiliły cudowne źródełko i dlatego woda ma szczególną moc leczenia oczu.Obok źródełka stoi kapliczka. Jej patronem podobnie jak źródełka jest Św. Franciszek z Asyżu. Być może dlatego, że pierwszy kościółek w tym miejscu postawili w 1641 roku bernardyni stanowiący gałąź Zakonu Franciszkanów. Obecna drewniana kapliczka pochodzi z XIX wieku i znajduje się w górnej części polany. Obiekty te leżą na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, w pobliżu znajduje się kasa Parku.

Źródełko Św. Franciszka i kapliczka
ul. Klasztorna, dalej czerwony szlak pieszy, Święta KatarzynaKapliczka i źródełko Św. Franciszka w Świętej Katarzynie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Świętej Katarzyny wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Święta Katarzyna noclegi

Święta Katarzyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Święta Katarzyna
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kapliczki źródełka
50°53'59N, 20°53'3E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021