Kapliczka Góra Oliwna w Woźnikach

Kapliczka Góra Oliwna w Woźnikach

Kaplica Góra Oliwna w Woźnikach została wzniesiona w 1910 roku. Zbudowana w całości z cegły, dawniej służyła jako kaplica przedpogrzebowa. Fundatorem kaplicy był Tomasz Michalski z Solarni.Ta ładna kapliczka znajduje się na Ceglowej Górze przy ul. Krzyżowej, stąd też można spotkać się z nazwą: kapliczka na Krzyżowej. Miejscowe podania mówią również o białej zjawie z czerwonymi oczami, która pojawia się nieopodal kaplicy, gdy zegar wybije północ.

Kaplica Góra Oliwna
ul. Krzyżowa, Woźniki

 Woźniki noclegi

Woźniki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021