Kaplica Św. Ducha w Trzebiatowie, Danusia

Kaplica Św. Ducha w Trzebiatowie

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Średniowieczna kaplica szpitalna Św. Ducha znajduje się na ul. Wojska Polskiego w Trzebiatowie. Zbuodwano ją w XIII wieku. W tej kaplicy w roku 1534 odbył się zwołany przez władców Pomorza sejm pomorski. Jego znaczenie dla regionu było niebagatelne, ponieważ podjęto wtedy uchwałę nakazującą przyjęcie w całym państwie religii luterańskiej.



Od XVIII wieku pomieszczenia ewangelickie stały się magazynem, a później remizą. Od 1956 roku  kaplica pełni funkcję świątyni prawosławnej i sprawia wrażenie nieco zapomnianej.

Kaplica Św. Ducha
ul. Wojska Polskiego 44, Trzebiatów



Trzebiatów noclegi

Trzebiatów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Trzebiatów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kaplice
54°3'40N, 15°15'53E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację