Kaplica Św. Ducha w Trzebiatowie

Kaplica Św. Ducha w Trzebiatowie

Średniowieczna kaplica szpitalna Św. Ducha znajduje się na ul. Wojska Polskiego w Trzebiatowie. Zbuodwano ją w XIII wieku. W tej kaplicy w roku 1534 odbył się zwołany przez władców Pomorza sejm pomorski. Jego znaczenie dla regionu było niebagatelne, ponieważ podjęto wtedy uchwałę nakazującą przyjęcie w całym państwie religii luterańskiej.Od XVIII wieku pomieszczenia ewangelickie stały się magazynem, a później remizą. Od 1956 roku  kaplica pełni funkcję świątyni prawosławnej i sprawia wrażenie nieco zapomnianej.Kaplica Św. Ducha
ul. Wojska Polskiego 44, Trzebiatów

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020