Kaplica Św. Anny w Królowym Moście, Joanna

Kaplica Św. Anny w Królowym Moście

(5 głosów: 1)

Kaplica rzymskokatolicka pod wezwaniem Św. Anny w Królowym Moście jest najstarszym obiektem zabytkowym w gminie Gródek. Została ufundowana w 1857 roku przez ówczesnego właściciela majątku Królowy Most, marszałka szlachty Jakuba Sakowicza jako kaplica nadworna. Została zbudowana z kamienia polnego i cegły w stylu neoklasycystycznym na planie wydłużonego prostokąta z niższą kruchtą od strony zachodniej.W czasie powstania styczniowego kaplica Św. Anny stanowiła ośrodek ruchu patriotycznego. Przy niej zbierali się powstańcy przez wstąpieniem do oddziałów. W ramach represji po powstaniu została zabrana i przekształcona na cerkiew, a po 1915 roku przywrócona katolikom. Obecnie należy do parafii Gródek.

Adres

Kaplica Św. Anny
Królowy Most

GPS: 53°8'49N, 23°28'5E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kaplice
53°8'49N, 23°28'5E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021