Kaplica rodu von Kalksten w Chełmży, Marcin_Henioo

Kaplica rodu von Kalksten w Chełmży

(4.3 głosów: 3)

Kaplica rodu von Kalksten w Chełmży to jedna z dwóch zabytkowych kaplic, obok Kaplicy Zawiszów Czarnych, znajdujących się na "starym" cmentarzu w Chełmży.Kaplica jest neoklasycystyczna i pochodzi z połowy XIX wieku. Niegdyś należała do rodu von Kalksten, którzy zamieszkiwali pobliskie Kończewice. Obecnie kaplica stanowi mauzoleum, na jej ścianach znajdują się tablice memoriałowe (co ciekawe, kaplica ta ma kształt oktagonalny, czyli ośmiokątny).

Kaplica rodu von Kalksten w Chełmży, Marcin_Henioo
Kaplica rodu von Kalksten w Chełmży, Marcin_Henioo

Jedna z tablic poświęcona jest bohaterskiemu księdzu - Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu, wyniesionemu na ołtarze przez Św. Jana Pawła II, który nosząc pomoc współwięźniom, zmarł na tyfus plamisty w obozie w Dachau. Niewiele osób pewnie wie, że Frelichowski jest patronem polskiego harcerstwa.Okres Święta Zmarłych jest „dobrą okazją”, by zobaczyć, jak kaplica von Kalkstenów wygląda wewnątrz.

Kaplica rodu von Kalksten w Chełmży, Marcin_Henioo
Kaplica rodu von Kalksten w Chełmży, Marcin_Henioo

Kaplica rodu von Kalksten
ul. Chełmińska, stary cmentarz, Chełmża
 Kaplica rodu von Kalksten w Chełmży, Marcin_Henioo

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chełmża
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kaplice
53°11'20N, 18°36'49E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021