Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W średniowieczu Nowe leżało na uczęszczanym szlaku handlowym z Gniezna do Gdańska, wiodącym właśnie obecną ulicą Komierowskiego. Aby kupcy i pielgrzymi nie musieli wchodzić do miasta, poza jego murami ulokowano kaplicę. W pobliżu powstał też przytułek zwany "szpitalem" oraz kilka karczm.

Pierwsze wzmianki o kaplicy w Nowem pochodzą z 1474 roku, w 1822 roku pochowano tu ostatniego z nowskich zakonników - o. Romana Waxa. Pod koniec XVII wieku obok kaplicy powstał cmentarz, dziś nazywany starym, na którym grzebano zasłużonych zmarłych, np. Adalberta Rednera czy ojca biskupa chełmińskiego Leona.

Kalipca cmentarna Św. Jerzego
ul. Komierowskiego, Nowe
 

Nowe noclegi

Nowe to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020