Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kamienne Kręgi Gotów w Grzybnicy, arkadyjusz

Kamienne Kręgi Gotów w Grzybnicy

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf

Kamienne Kręgi Gotów w Grzybnicy koło Koszalina to ciekawa atrakcja. Jadąc drogą nr 11 ze Szczecinka w kierunku Koszalina, na wysokości wsi Grzybniczka nieopodal wjazdu do lasu należy wypatrywać tabliczki informacyjnej kierującej nas w prawo na leśną drogę gruntową.Droga ta doprowadzi nas do Kręgów Kamiennych, jakie pozostawiły po sobie plemiona Gotów, którzy przybyli na tereny Pomorza w I wieku n.e z terenów południowej Szwecji.

W późniejszych wiekach zaobserwowano dalsze wędrówki Gotów w kierunku południowo-wschodnim aż na tereny Ukrainy i Rumunii. Plemiona Gotów chowały swoich zmarłych właśnie w takich Kamiennych Kręgach. Podróżując nad polskie morze warto odwiedzić to miejsce.Kamienne Kręgi Gotów
Grzybnica

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com
Inne budowle
Normalna
kamienne kręgi
54°4'5N, 16°26'10E
28 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację