Kamienne Kręgi Gotów w Grzybnicy

Kamienne Kręgi Gotów w Grzybnicy
54°4'5" N, 16°26'10" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kamienne Kręgi Gotów w Grzybnicy koło Koszalina to ciekawa atrakcja. Jadąc drogą nr 11 ze Szczecinka w kierunku Koszalina, na wysokości wsi Grzybniczka nieopodal wjazdu do lasu należy wypatrywać tabliczki informacyjnej kierującej nas w prawo na leśną drogę gruntową.Droga ta doprowadzi nas do Kręgów Kamiennych, jakie pozostawiły po sobie plemiona Gotów, którzy przybyli na tereny Pomorza w I wieku n.e z terenów południowej Szwecji.

W późniejszych wiekach zaobserwowano dalsze wędrówki Gotów w kierunku południowo-wschodnim aż na tereny Ukrainy i Rumunii. Plemiona Gotów chowały swoich zmarłych właśnie w takich Kamiennych Kręgach. Podróżując nad polskie morze warto odwiedzić to miejsce.

Kamienne Kręgi Gotów
GrzybnicaBooking.com
arkadyjusz Krajtroter 2000 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021