Kamienne Kręgi Gotów w Grzybnicy, arkadyjusz

Kamienne Kręgi Gotów w Grzybnicy

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf

Kamienne Kręgi Gotów w Grzybnicy koło Koszalina to ciekawa atrakcja. Jadąc drogą nr 11 ze Szczecinka w kierunku Koszalina, na wysokości wsi Grzybniczka nieopodal wjazdu do lasu należy wypatrywać tabliczki informacyjnej kierującej nas w prawo na leśną drogę gruntową.Droga ta doprowadzi nas do Kręgów Kamiennych, jakie pozostawiły po sobie plemiona Gotów, którzy przybyli na tereny Pomorza w I wieku n.e z terenów południowej Szwecji.

W późniejszych wiekach zaobserwowano dalsze wędrówki Gotów w kierunku południowo-wschodnim aż na tereny Ukrainy i Rumunii. Plemiona Gotów chowały swoich zmarłych właśnie w takich Kamiennych Kręgach. Podróżując nad polskie morze warto odwiedzić to miejsce.Kamienne Kręgi Gotów
Grzybnica

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com
Inne budowle
Normalna
kamienne kręgi
54°4'5N, 16°26'10E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021