Kamienna Baba w Neplach, Joanna

Kamienna Baba w Neplach

(5 głosów: 1)

Kamienna Baba zlokalizowana jest w pobliżu wsi Neple nad Bugiem, na niewielkim wzniesieniu na zachód od szosy w kierunku Krzyczewa. Dotrzeć do niej można polną drogą naprzeciwko czołgu stojącego przy Rezerwacie Szwajcaria Podlaska przy trasie z Nepli do Krzyczewa.Kamienna baba to granitowy kamień o wysokości około 1,5 m wykuty w kształcie krzyża. Głaz pochodzi z neolitu, a krzyż został wyciosany prawdopodobnie w XV wieku. Przypomina on trochę ludzką postać, a niektórzy doszukują się w nim nawet rysów twarzy.

Archeologom nie udało się ustalić jednoznacznie w jakim celu powstawały podobne posągi nazywane kamiennymi babami na Podlasiu. Według legendy jest to piękna dziewczyna, która chciała wyjść za mąż wbrew woli rodziców i za karę została zamieniona w głaz. Niektórzy mówią, że każda baba - żywa czy kamienna - musi być trochę tajemnicza.Adres

Kamienna Baba
ul. Mierzejewskich, Neple

GPS: 52°7'48N, 23°30'25E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Inne budowle
Normalna
pomniki
52°7'48N, 23°30'25E
24 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację