Kamienna Baba w Neplach

Kamienna Baba w Neplach

Kamienna Baba zlokalizowana jest w pobliżu wsi Neple nad Bugiem, na niewielkim wzniesieniu na zachód od szosy w kierunku Krzyczewa. Dotrzeć do niej można polną drogą naprzeciwko czołgu stojącego przy Rezerwacie Szwajcaria Podlaska przy trasie z Nepli do Krzyczewa.Kamienna baba to granitowy kamień o wysokości około 1,5 m wykuty w kształcie krzyża. Głaz pochodzi z neolitu, a krzyż został wyciosany prawdopodobnie w XV wieku. Przypomina on trochę ludzką postać, a niektórzy doszukują się w nim nawet rysów twarzy.

Archeologom nie udało się ustalić jednoznacznie w jakim celu powstawały podobne posągi nazywane kamiennymi babami na Podlasiu. Według legendy jest to piękna dziewczyna, która chciała wyjść za mąż wbrew woli rodziców i za karę została zamieniona w głaz. Niektórzy mówią, że każda baba - żywa czy kamienna - musi być trochę tajemnicza.Adres

Kamienna Baba
ul. Mierzejewskich, Neple

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°7'48N, 23°30'25E
24 październik 2019
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację