Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Podlasie
Inne budowle
pomniki
Normalna
Lubelskie
2019-10-24
2020-01-28 13:46

Kamienna Baba
ul. Mierzejewskich, Neple

52°7'48" N, 23°30'25" E

Kamienna Baba zlokalizowana jest w pobliżu wsi Neple nad Bugiem, na niewielkim wzniesieniu na zachód od szosy w kierunku Krzyczewa. Dotrzeć do niej można polną drogą naprzeciwko czołgu stojącego przy Rezerwacie Szwajcaria Podlaska przy trasie z Nepli do Krzyczewa.Kamienna baba to granitowy kamień o wysokości około 1,5 m wykuty w kształcie krzyża. Głaz pochodzi z neolitu, a krzyż został wyciosany prawdopodobnie w XV wieku. Przypomina on trochę ludzką postać, a niektórzy doszukują się w nim nawet rysów twarzy.Archeologom nie udało się ustalić jednoznacznie w jakim celu powstawały podobne posągi nazywane kamiennymi babami na Podlasiu. Według legendy jest to piękna dziewczyna, która chciała wyjść za mąż wbrew woli rodziców i za karę została zamieniona w głaz. Niektórzy mówią, że każda baba - żywa czy kamienna - musi być trochę tajemnicza.

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70629 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020