w kamieniołomie, Maciej A

Kamieniołom w Bóbrce

(4.3 głosów: 30)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

Nieczynny kamieniołom w Bóbrce koło Myczkowców leży na stokach Kozińca (522 m n.p.m.). Stanowi on doskonały punkt widokowy w kierunku Soliny.

Szlak do kamieniołomu nie jest oznakowany, ale nietrudno tam trafić z drogi Bóbrka-Myczkowce. Należy kierować się wydeptaną ścieżką (szlak niebieski), by dojść do dawnego wyrobiska, które ma 300 m długości i 90 m szerokości. Widać tu odkryte piaskowce, które służyły między innymi do budowy solińskiej zapory. Eksploatację kamieniołomu zakończono w latach 70-tych XX wieku.

widok z górnych partii kamieniołomu, Maciej A
widok z górnych partii kamieniołomu, Maciej A


Na południowych stokach Kozińca w 2004 roku powstał rezerwat pod tą samą nazwą. Jego osobliwością roślinną jest lepnica gajowa, która występuje głównie w Pieninach. W rezerwacie występują też storczyki, tojad mołdawski, sałatnica leśna. Można także spotkać tu żmiję zygzakowatą, gniewosza plamistego, węża Eskulapa, padalca oraz kumaki górskie.

Nieczynny Kamieniołom
Bóbrka

kamieniołom widziany z tamy na Solinie, Maciej A
kamieniołom widziany z tamy na Solinie, Maciej A


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kamieniołom w Bóbrce, Danusia
Osobliwości przyrodnicze
Normalna
kamieniołomy
49°25'3N, 22°26'32E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Knypek
Łatwa trasa I nie długa a widoki przepiekne
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022