Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Na ul. Staromiejskiej w Lęborku utworzono piękny deptak będący ulubionym miejscem spacerowym mieszkańców i turystów. Wzdłuż deptaku można podziwiać odrestaurowane neomanierystyczne i neogotyckie kamieniczki mieszczańskie z przełomu XIX i XX wieku.Wzniesiono je w stylu eklektycznym i secesyjnym. Mają wspaniałe barwne i glazurowane, bardzo zróżnicowane pod względem architektonicznym fasady. Dwie najstarsze z nich znajdują się nieco dalej, przy Placu Pokoju. Jest to budynek obecnej apteki i przylegająca do niego z lewej strony kamienica.Zabytkowe kamieniczki
ul. Staromiejska, Plac Pokoju, Lębork

 

Lębork noclegi

Lębork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020