Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kamienice w Krośnie, mokunka

Kamienice w Krośnie

(3.5 głosów: 17)
Oceń i napisz opinię

Zabytkowe kamieniczki w Krośnie są umiejscowione nie tylko wokół Rynku, lecz na całej krośnieńskiej starówce. Kiedyś przeważała tu zabudowa drewniana, lecz już od końca XV wieku zaczęto budować z kamienia oraz cegły.Najstarsza kamienica, licząca obecnie ponad 600 lat, to kamienica Wójtowska, pozostałe są młodsze, aczkolwiek wybudowane na fundamentach wcześniejszych, XV-wiecznych kamieniczek.

Krośnieńskie domy mieszczańskie są na ogół dwu- lub trzykondygnacyjne, ze spadzistymi dachami, niektóre z klimatycznymi podcieniami.Zabytkowe kamienice
Rynek, Starówka, Krosno 

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krosno
Inne budowle
Normalna
zabytki kamienice
49°41'39N, 21°45'55E
24 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
16 kwiecień 2020 14:23
Fajne miejsce
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację