Kamienica Suwalskich
ul. Głogowska 72, Poznań

52°23'43" N, 16°53'59" E

W Poznaniu, w dzielnicy Łazarz, niedaleko Rynku Łazarskiego stoi zabytkowa zdobna kamienica, wzniesiona w 1901 roku. Jest to narożna kamienica stojąca przy ul. Głogowskiej, przy rogu z ul. Niegolewskich. Elewacja budynku pokryta jest klinkierową cegłą. Dom zdobi wieżyczka z zieloną dachówką.Kamienica należała do Jana Suwalskiego - przedsiębiorcy i właściciela cegielni w Luboniu Żabikowie. Ten wysoki i piękny budynek był wizytówką i symbolem możliwości jego zakładu.

Poznan Kamienica

Poznan Kamienica Poznan Kamienica Poznan Kamienica Poznan Kamienica Poznan Kamienica Poznan Niegolewskich Poznan Niegolewskich

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1117962 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020