Kamienica Ślebarskich w Oświęcimiu

Kamienica Ślebarskich w Oświęcimiu
Oświęcim
Inne budowle
zabytki
Normalna
Małopolskie
2015-10-07
2020-01-28 13:46
50°2'20" N, 19°13'16" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kamienica Ślebarskich w Oświęcimiu to jedna z ciekawszych, zabytkowych kamienic w mieście, a z pewnością jedna z największych. Znajduje się na Rynku i obecnie mieści Sąd Rejonowy. Kamienica ma ponad 100 lat, wybudowano ją w XIX wieku.Kamienica Ślebarskich to budynek neoklasycystyczny, ma dwie kondygnacje, niestety wnętrza zostały przebudowane przez Niemców podczas II wojny światowej. Obecnie fasada budynku jest pięknie odnowiona.Kamienica Ślebarskich
Rynek, Oświęcim

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020