Kamienica pod Pannami w Człuchowie

Kamienica pod Pannami w Człuchowie

Kamienica Pod Pannami to jedna z nielicznych zachowanych przy Rynku w Człuchowie XIX-wiecznych kamieniczek. Jej nazwa pochodzi od figur panien widocznych na frontowej elewacji. Jedna z dziewcząt trzyma owieczkę, druga łopatę i kosz z kwiatami.Po II wojnie światowej kamienicę nazywano "Warszawianką", ponieważ jej ówczesny właściciel pochodził z Warszawy. Działała tu również restauracja o tej samej nazwie. Jest to najbardziej okazała kamienica w Człuchowie.

Kamienica pod Pannami
Rynek 2, Człuchów

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021