Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kamienica Leona Wyczółkowskiego w Gniewie

Kamienica Leona Wyczółkowskiego w Gniewie

Kamienica Leona Wyczółkowskiego to kolejna, po kamienicy Królowej Marysieńki budowla zwracająca uwagę na gniewskim Rynku czyli Placu Grunwaldzkim. Powstała ona w II połowie XV wieku, a przebudowano ją w XIX stuleciu. Znajduje się pod numerem 14.W roku 1928 przez jakiś czas mieszkał w niej znany malarz Leon Wyczółkowski. Zatrzymał się wtedy u miejscowego aptekarza - Emila Ponczka, który był właścicielem tej kamienicy. Swój pobyt w Gniewie przedstawił na dwóch rycinach, jedna z nich jest własnością miasta Gniew.

Kamienica Wyczółkowskiego
Rynek - Plac Grunwaldzki 14, Gniew

Gniew noclegi

Gniew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020