Kamienica Barwich w Warszawie, Anna Rymarczyk

Kamienica Barwich w Warszawie

(4 głosów: 4)

Kamienicę Barwich w Warszawie poznamy po dobrze zachowanym napisie "L. Barwich" - to dawny szyld fabryki armatur, odlewni oraz niklowni Ludwika Barwicha oraz Aleksandra Junga, która działała tutaj od 1892 roku. Napis na ścianie piętrowego budynku z czerwonej cegły powstał przed 1915 rokiem, gdyż sporządzony jest zgodnie z carskim ukazem, w myśl którego z lewej strony widnieje nazwa firmy w języku rosyjskim, a po prawej - w języku polskim. 

Już wkrótce po opuszczeniu przez wojska rosyjskie Warszawy, latem 1915 roku mieszkańcy miasta z fanatyczną wręcz dokładnością niszczyli, za przyzwoleniem niemieckiego okupanta, relikty przypominające o czasach niewoli. Prawdopodobnie to jedyny tego typu szyld zachowany w całości napis reklamowy w Warszawie.Kamienica Barwich
ul. Inżynierska 5, Warszawa

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Inne budowle
Mniej istotna
zabytki
52°15'26N, 21°2'9E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021