Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Początki Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach sięgają 1981 roku, gdy ojciec prowadzący rekolekcje zapytał braci zakonnych, dlaczego nie mają żadnego sanktuarium Męki Pańskiej. Wtedy zapadła decyzja o utworzeniu Kalwarii. Droga Krzyżowa została wytyczona w lesie za cmentarzem w Serpelicach nad Bugiem.Realizacji tego dzieła podjął się z wielkim zaangażowaniem brat Adam Krajewski. Z pielgrzymki do Ziemi Świętej z pomocą spotkanych na lotnisku polskich sportowców przywiózł ziemię i kamienie do budowy Kalwarii. Miała być ona odwzorowaniem Drogi Krzyżowej w Jerozolimie. Zachowano odległości i usytuowanie w terenie poszczególnych stacji najwierniej jak to było możliwe.

Na trasie zbudowano murowane kapliczki z płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z poszczególnych stacji od I do IX. Na najwyższym wzniesieniu w okolicy postawiono kaplicę Ukrzyżowania Pańskiego, w której umieszczono stacje X-XIII, a przed nią zbudowano Grób Pański. Ponadto na placu przed kaplicą wzniesiono pomnik Chrystusa Zmartwychwstałego na wysokim postumencie. Dojście z kościoła w Serpelicach do Kalwarii jest oznakowane strzałkami.

Kalwaria Podlaska
SerpelicePodlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72312 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020