Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Kalwaria Podlaska w Serpelicach, Joanna

Kalwaria Podlaska w Serpelicach

Początki Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach sięgają 1981 roku, gdy ojciec prowadzący rekolekcje zapytał braci zakonnych, dlaczego nie mają żadnego sanktuarium Męki Pańskiej. Wtedy zapadła decyzja o utworzeniu Kalwarii. Droga Krzyżowa została wytyczona w lesie za cmentarzem w Serpelicach nad Bugiem.Realizacji tego dzieła podjął się z wielkim zaangażowaniem brat Adam Krajewski. Z pielgrzymki do Ziemi Świętej z pomocą spotkanych na lotnisku polskich sportowców przywiózł ziemię i kamienie do budowy Kalwarii. Miała być ona odwzorowaniem Drogi Krzyżowej w Jerozolimie. Zachowano odległości i usytuowanie w terenie poszczególnych stacji najwierniej jak to było możliwe.

Na trasie zbudowano murowane kapliczki z płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z poszczególnych stacji od I do IX. Na najwyższym wzniesieniu w okolicy postawiono kaplicę Ukrzyżowania Pańskiego, w której umieszczono stacje X-XIII, a przed nią zbudowano Grób Pański. Ponadto na placu przed kaplicą wzniesiono pomnik Chrystusa Zmartwychwstałego na wysokim postumencie. Dojście z kościoła w Serpelicach do Kalwarii jest oznakowane strzałkami.Kalwaria Podlaska
Serpelice

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację