Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kalwaria na Szczytniku, mokunka

Kalwaria na Szczytniku

(4.8 głosów: 4)
Oceń i napisz opinię

Kalwaria na Szczytniku w Kotlinie Kłodzkiej to swoista droga krzyżowa, umiejscowiona na wysokości 600 m n.p.m.Specyfiką kalwarii na Szczytniku jest to, iż poszczególne obrazy każdej ze stacji wykute są w skale, a konkretnie w piaskowcu. Już same płaskorzeźby drogi krzyżowej same w sobie są ciekawostką! Porośnięte mchem, trudne czasem do odszukania wśród kamienych głazów. Nadaje to tajemniczości temu miejscu.

Na Kalwarię można dotrzeć pieszym szlakiem turystycznym z Polanicy Zdroju, Szczytnej lub podjechać i dojść zaledwie 200 metrow z parkingu na Szczytniku.Owa droga krzyżowa jest kolejną atrakcją za wzniesieniu o nazwie Szczytnik. Są tu bowiem ponadto: zamek, platforma widokowa i gościniec misjonarzy.

Droga Krzyżowa
Szczytnik, ul. Leśna, SzczytnaSzczytna noclegi

Szczytna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szczytna
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kalwarie
50°24'35N, 16°27'40E
07 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację