Kalwaria na Szczytniku, mokunka

Kalwaria na Szczytniku

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kalwaria na Szczytniku w Kotlinie Kłodzkiej to swoista droga krzyżowa, umiejscowiona na wysokości 600 m n.p.m.

Specyfiką kalwarii na Szczytniku jest to, iż poszczególne obrazy każdej ze stacji wykute są w skale, a konkretnie w piaskowcu. Już same płaskorzeźby drogi krzyżowej same w sobie są ciekawostką! Porośnięte mchem, trudne czasem do odszukania wśród kamienych głazów. Nadaje to tajemniczości temu miejscu.Na Kalwarię można dotrzeć pieszym szlakiem turystycznym z Polanicy Zdroju, Szczytnej lub podjechać i dojść zaledwie 200 metrow z parkingu na Szczytniku.

Owa droga krzyżowa jest kolejną atrakcją za wzniesieniu o nazwie Szczytnik. Są tu bowiem ponadto: zamek, platforma widokowa i gościniec misjonarzy.Droga Krzyżowa
Szczytnik, ul. Leśna, Szczytna

Szczytna noclegi

Szczytna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Szczytna
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kalwarie
50°24'35N, 16°27'40E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022