Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kalwaria na Szczytniku w Kotlinie Kłodzkiej to swoista droga krzyżowa, umiejscowiona na wysokości 600 m n.p.m.Specyfiką kalwarii na Szczytniku jest to, iż poszczególne obrazy każdej ze stacji wykute są w skale, a konkretnie w piaskowcu. Już same płaskorzeźby drogi krzyżowej same w sobie są ciekawostką! Porośnięte mchem, trudne czasem do odszukania wśród kamienych głazów. Nadaje to tajemniczości temu miejscu.Na Kalwarię można dotrzeć pieszym szlakiem turystycznym z Polanicy Zdroju, Szczytnej lub podjechać i dojść zaledwie 200 metrow z parkingu na Szczytniku.

Owa droga krzyżowa jest kolejną atrakcją za wzniesieniu o nazwie Szczytnik. Są tu bowiem ponadto: zamek, platforma widokowa i gościniec misjonarzy.

Droga Krzyżowa
Szczytnik, ul. Leśna, SzczytnaSzczytna noclegi

Szczytna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133671 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020