U podnóża Chełmowej Góry w Krasnobrodzie, przy klasztorze znajduje się zalesiony plac, na którym znaleźć można stacje Męki Pańskiej wykonane w latach 1980-81 oraz stację Zmartwychwstania Pańskiego. Liczne alejki dodają uroku temu miejscu.W 2000 roku zniszczone figury zostały zakonserwowane z inicjatywy Proboszcza ks. prałata Romana Marszalca. Stacjami opiekują się mieszkańcy okolicznych wiosek jako fundatorzy figur i wykonawcy zadaszeń. To miejsce modlitwy, którego klimat sprzyja refleksji nad życiem i jego celem.

Kalwaria Krasnobrodzka
ul. Tomaszowska, Krasnobród
Przy Sanktuarium NMP i klasztorze

Krasnobród noclegi

Krasnobród to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Icaria Zapaleniec 405 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021