Kalwaria Krasnobrodzka, Icaria

Kalwaria Krasnobrodzka

U podnóża Chełmowej Góry w Krasnobrodzie, przy klasztorze znajduje się zalesiony plac, na którym znaleźć można stacje Męki Pańskiej wykonane w latach 1980-81 oraz stację Zmartwychwstania Pańskiego. Liczne alejki dodają uroku temu miejscu.W 2000 roku zniszczone figury zostały zakonserwowane z inicjatywy Proboszcza ks. prałata Romana Marszalca. Stacjami opiekują się mieszkańcy okolicznych wiosek jako fundatorzy figur i wykonawcy zadaszeń. To miejsce modlitwy, którego klimat sprzyja refleksji nad życiem i jego celem.

Kalwaria Krasnobrodzka
ul. Tomaszowska, Krasnobród
Przy Sanktuarium NMP i klasztorzeKrasnobród noclegi

Krasnobród to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Krasnobród
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kalwarie
50°32'19N, 23°13'38E
24 sierpień 2015
30 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację