Kalwaria Kodeńska, Joanna

Kalwaria Kodeńska

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kalwaria Kodeńska znajduje się w Kodniu, na terenie dawnej rezydencji rodu Sapiehów, w pobliżu kościoła Św. Anny. Prowadzi do niej stara brukowana droga. Stacje drogi krzyżowej rozmieszczone zostały na wale otaczającym dawną zbrojownię, cerkiew i zamek. Na specjalnie usypanym wzgórzu kalwaryjskim umieszczono scenę ukrzyżowania. Obok została zbudowana trzynawowa kaplica otwarta Świętej Rodziny.

Zagospodarowywanie terenu zamkowego rozpoczęło się około 1930 roku po przybyciu Misjonarzy Oblatów do Kodnia. Kalwarię i całe otoczenie zaprojektował prof. Marian Kiersnowski. W latach 70. XX wieku Tadeusz Niewiadomski wyrzeźbił figury do stacji drogi krzyżowej. W czternastu stacjach umieszczonych jest prawie sto postaci. Początkowo każda kapliczka była przykryta drewnianym daszkiem. Na początku XXI wieku zbudowano obecne murowane kapliczki.Na terenie dawnego zamku Sapiehów obok Bazyliki św. Anny w Kodniu znajduje się również kościół św. Ducha, ziołowy ogród Matki Bożej, kapliczki różańcowe, ołtarz polowy i rozlewisko Genezaret. Zaraz za tym kompleksem religijnym, na rzece Bug przebiega granica Polski z Białorusią.

Adres

Kalwaria Kodeńska
ul. Jana Sapiehy, Kodeń

GPS: 51°54'43N, 23°36'36E

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Apniunia
bardzo urokliwe miejsce. Droga krzyżowa robi ogromne wrażenie, składa się z figur 1:1 przedstawiających kolejne stacje. Zachwyci wierzących i ateistów. Piękne ogrody z fontanną oczyszczenia. Miejsce położone zaraz przy granicy z Bugiem. Łatwy teren, można spacerować z małymi dziećmi. Dużo miejsca do odpoczynku, fajny przystanek trasie. Polecam
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022