Kalwaria Kodeńska, Joanna

Kalwaria Kodeńska

(5 głosów: 2)

Kalwaria Kodeńska znajduje się w Kodniu, na terenie dawnej rezydencji rodu Sapiehów, w pobliżu kościoła Św. Anny. Prowadzi do niej stara brukowana droga. Stacje drogi krzyżowej rozmieszczone zostały na wale otaczającym dawną zbrojownię, cerkiew i zamek. Na specjalnie usypanym wzgórzu kalwaryjskim umieszczono scenę ukrzyżowania. Obok została zbudowana trzynawowa kaplica otwarta Świętej Rodziny.Zagospodarowywanie terenu zamkowego rozpoczęło się około 1930 roku po przybyciu Misjonarzy Oblatów do Kodnia. Kalwarię i całe otoczenie zaprojektował prof. Marian Kiersnowski. W latach 70. XX wieku Tadeusz Niewiadomski wyrzeźbił figury do stacji drogi krzyżowej. W czternastu stacjach umieszczonych jest prawie sto postaci. Początkowo każda kapliczka była przykryta drewnianym daszkiem. Na początku XXI wieku zbudowano obecne murowane kapliczki.

Na terenie dawnego zamku Sapiehów obok Bazyliki św. Anny w Kodniu znajduje się również kościół św. Ducha, ziołowy ogród Matki Bożej, kapliczki różańcowe, ołtarz polowy i rozlewisko Genezaret. Zaraz za tym kompleksem religijnym, na rzece Bug przebiega granica Polski z Białorusią.Adres

Kalwaria Kodeńska
ul. Jana Sapiehy, Kodeń

GPS: 51°54'43N, 23°36'36E

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kodeń
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kalwarie
51°54'43N, 23°36'36E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Apniunia
bardzo urokliwe miejsce. Droga krzyżowa robi ogromne wrażenie, składa się z figur 1:1 przedstawiających kolejne stacje. Zachwyci wierzących i ateistów. Piękne ogrody z fontanną oczyszczenia. Miejsce położone zaraz przy granicy z Bugiem. Łatwy teren, można spacerować z małymi dziećmi. Dużo miejsca do odpoczynku, fajny przystanek trasie. Polecam
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021