Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kalwaria Kodeńska
ul. Jana Sapiehy, Kodeń

51°54'43" N, 23°36'36" E

Kalwaria Kodeńska znajduje się w Kodniu, na terenie dawnej rezydencji rodu Sapiehów, w pobliżu kościoła Św. Anny. Prowadzi do niej stara brukowana droga. Stacje drogi krzyżowej rozmieszczone zostały na wale otaczającym dawną zbrojownię, cerkiew i zamek. Na specjalnie usypanym wzgórzu kalwaryjskim umieszczono scenę ukrzyżowania. Obok została zbudowana trzynawowa kaplica otwarta Świętej Rodziny.Zagospodarowywanie terenu zamkowego rozpoczęło się około 1930 roku po przybyciu Misjonarzy Oblatów do Kodnia. Kalwarię i całe otoczenie zaprojektował prof. Marian Kiersnowski. W latach 70. XX wieku Tadeusz Niewiadomski wyrzeźbił figury do stacji drogi krzyżowej. W czternastu stacjach umieszczonych jest prawie sto postaci. Początkowo każda kapliczka była przykryta drewnianym daszkiem. Na początku XXI wieku zbudowano obecne murowane kapliczki.

Na terenie dawnego zamku Sapiehów obok Bazyliki św. Anny w Kodniu znajduje się również kościół św. Ducha, ziołowy ogród Matki Bożej, kapliczki różańcowe, ołtarz polowy i rozlewisko Genezaret. Zaraz za tym kompleksem religijnym, na rzece Bug przebiega granica Polski z Białorusią.

Kodeń noclegi

Kodeń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72479 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Apniunia Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-15 na
bardzo urokliwe miejsce. Droga krzyżowa robi ogromne wrażenie, składa się z figur 1:1 przedstawiających kolejne stacje. Zachwyci wierzących i ateistów. Piękne ogrody z fontanną oczyszczenia. Miejsce położone zaraz przy granicy z Bugiem. Łatwy teren, można spacerować z małymi dziećmi. Dużo miejsca do odpoczynku, fajny przystanek trasie. Polecam
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020