Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°22'15" N, 20°17'40" E
Małopolskie
2016-01-29
2020-02-03 02:00

Opis Kacwina

Kacwin to miejscowość małopolska leżąca na Pogórzu Spiskim, w etnograficznym regionie zwanym Zamagurzem, w dolinie potoku Kacwinianka. Otaczające wzniesienia to: Tylki Hawiarskie (783 m n.p.m.), Kunia Góra (756 m n.p.m.), Serwoniec (787 m n.p.m.), Hajszyna (731 m n.p.m.), Majowa Góra 741 m n.p.m.). Do miejscowości dochodzi szosa z Niedzicy, oddalonej o 4 km.Nazwa miejscowości Kacwin wywodzi się od niemieckiego Katzwinkel, co oznacza Koci Zakątek. Nieopodal wsi znajduje się wzgórze, które kacwinianie nazywają Koci Zomek.

Historia Kacwina

Udokumentowana historia wsi lokowanej na prawie niemieckim sięga I połowy XIV wieku, kiedy to Kokosz Berzewiczy, właściciel obszaru Magury Spiskiej, sprzedał wieś swemu bratu Janowi. Wieś dzieliła koleje losu Polskiego Spisza, znajdującego się w rękach możnych rodów węgierskich – Berzewiczych, Horwathów i Salamonów. Od końca I wojny światowej Kacwin pozostaje w granicach Polski.

Atrakcje turystyczne w Kacwinie

- Wyciąg narciarski w Kacwinie- Kuligi - zimą w Kacwinie można wziąć udział w prawdziwym kuligu w zaprzęgu konnym

- Wodospady - w centrum wioski podziwiać można malownicze wodospady na potoku KacwiniankaZabytki w Kacwinie

- Spichlerze i młyn liczący 200 lat oraz jedyne w Polsce zachowane sypańce - miejsce przechowywania zboża

- Kościół Św. Anny - XV-wieczny zabytkowy kościół

Kacwin noclegi

Kacwin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Kacwinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020