, Marcin

Kacwin

(4.2 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kacwin to miejscowość małopolska leżąca na Pogórzu Spiskim, w etnograficznym regionie zwanym Zamagurzem, w dolinie potoku Kacwinianka. Otaczające wzniesienia to: Tylki Hawiarskie (783 m n.p.m.), Kunia Góra (756 m n.p.m.), Serwoniec (787 m n.p.m.), Hajszyna (731 m n.p.m.), Majowa Góra 741 m n.p.m.). Do miejscowości dochodzi szosa z Niedzicy, oddalonej o 4 km.

Nazwa miejscowości Kacwin wywodzi się od niemieckiego Katzwinkel, co oznacza Koci Zakątek. Nieopodal wsi znajduje się wzgórze, które kacwinianie nazywają Koci Zomek.Historia Kacwina

Udokumentowana historia wsi lokowanej na prawie niemieckim sięga I połowy XIV wieku, kiedy to Kokosz Berzewiczy, właściciel obszaru Magury Spiskiej, sprzedał wieś swemu bratu Janowi. Wieś dzieliła koleje losu Polskiego Spisza, znajdującego się w rękach możnych rodów węgierskich – Berzewiczych, Horwathów i Salamonów. Od końca I wojny światowej Kacwin pozostaje w granicach Polski.

Atrakcje turystyczne w Kacwinie

- Wyciąg narciarski w Kacwinie- Kuligi - zimą w Kacwinie można wziąć udział w prawdziwym kuligu w zaprzęgu konnym

- Wodospady - w centrum wioski podziwiać można malownicze wodospady na potoku KacwiniankaZabytki w Kacwinie

- Spichlerze i młyn liczący 200 lat oraz jedyne w Polsce zachowane sypańce - miejsce przechowywania zboża

- Kościół Św. Anny - XV-wieczny zabytkowy kościół

Mapa Kacwina z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Kacwinie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kacwin noclegi

Kacwin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Kacwinie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°22'15N, 20°17'40E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Kusy FotografJA
Niestety wodospad w centrum miasteczka nie dostępny wszystko ogrodzone płotami sąsiednich posesji. Wodospad Kacwin po przejechaniu około 1.5 kilometra po zakazie (po terenie prywatnych posesji) wodospad byłby widowiskowy ale nie można zobaczyć go od frontu jedynie z pozycji spływającej wody.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021