Sanktuarium MBP w Jodłówce, bogdan stan

Jodłówka

(4.6 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jodłówka to całkiem spora wieś w województwie podkarpackim, położona 4 km od Pruchnika, na zachodnich krańcach gminy. Rozciąga się na długości 5 km, wzdłuż doliny potoczku Jodłówka - dopływu rzeki Mleczki, na malowniczych wzniesieniach Pogórza Dynowskiego, skąd widać Mechową Górę (447 m n.p.m.).

Sanktuarium w Jodłówce

Jodłówka słynie w okolicy i nie tylko z Sanktuarium MB Pocieszenia. Przybywają tu licznie pielgrzymi, by oddać cześć i prosić o łaski Matkę Bożą, klęcząc przed XVII-wiecznym obrazem słynącym łaskami. Bardzo ładny kościół przedstawia styl neogotycki i pochodzi z XIX wieku.

 Sanktuarium widok od źródełka w Jodłówce, bogdan stan
Sanktuarium widok od źródełka w Jodłówce, bogdan stan


Przy Sanktuarium Maryjnym w Jodłowce zobaczyć też można kapliczkę z cudowną wodą oraz cmentarz z mogiłami ofiar hitlerowców.

Atrakcje Jodłówki

Noclegi w Jodłówce

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Jodłówka - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Jodłówki

Turyści najczęściej odwiedzają: Sanktuarium w Jodłówce, a potem i .

Obraz MB Pocieszenia, bogdan stan
 Sanktuarium widok od źródełka w Jodłówce, bogdan stan
Jodłówka, bogdan stan
Jodłówka
Pierwszy Kościółek po renowacji w Jodłówce, bogdan stan
Kaplica cmentarna latem w Jodłówce , bogdan stan
Jodłówka
 Cudowne źródełko w Jodłówce, bogdan stan
Jodłówka
Jodłówka
Jodłówka
Jodłówka
Jodłówka
Jodłówka
Jodłówka
wieńce dożynkowe, bogdan stan
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022