Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°53'26" N, 22°27'45" E
Podkarpackie
2016-12-16
2020-02-03 02:01

Opis Jodłówki

Jodłówka to całkiem spora wieś w województwie podkarpackim, położona 4 km od Pruchnika, na zachodnich krańcach gminy. Rozciąga się na długości 5 km, wzdłuż doliny potoczku Jodłówka - dopływu rzeki Mleczki, na malowniczych wzniesieniach Pogórza Dynowskiego, skąd widać Mechową Górę (447 m n.p.m.).Sanktuarium w Jodłówce

Jodłówka słynie w okolicy i nie tylko z Sanktuarium MB Pocieszenia. Przybywają tu licznie pielgrzymi, by oddać cześć i prosić o łaski Matkę Bożą, klęcząc przed XVII-wiecznym obrazem słynącym łaskami. Bardzo ładny kościół przedstawia styl neogotycki i pochodzi z XIX wieku.

 Sanktuarium widok od źródełka w Jodłówce
Sanktuarium widok od źródełka w Jodłówce

Przy Sanktuarium Maryjnym w Jodłowce zobaczyć też można kapliczkę z cudowną wodą oraz cmentarz z mogiłami ofiar hitlerowców.

Obraz MB Pocieszenia  Sanktuarium widok od źródełka w Jodłówce Jodłówka Jodłówka Pierwszy Kościółek po renowacji w Jodłówce Kaplica cmentarna latem w Jodłówce Jodłówka  Cudowne źródełko w Jodłówce Jodłówka Jodłówka Jodłówka Jodłówka Jodłówka Jodłówka Jodłówka wieńce dożynkowe

Jodłówka noclegi

Jodłówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Jodłówce. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
bogdan stan Zapaleniec 568 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020