Jezioro Żarnowieckie

mokunka
Dodano: 2015-01-26 , Zaktualizowano: 2020-02-03

Jezioro Żarnowieckie to potężny zbiornik wodny, niezwykle malowniczo położony na Pomorzu, na pograniczu niewielkich miejscowości Wierzchucino i Żarnowiec i na południe od Dębek.Cudne jezioro idealnie wkomponowało się w kaszubski krajobraz lekko pofałdowanych pól, łąk i lasów, w terenach czystych ekologicznie.

Jezioro Żarnowieckie

Plaże Jeziora Żarnowieckiego

Do Bałtyku jest stąd w linii prostej około 6 km. Piękna, nieskażona przyroda i idealnie czysta woda w jeziorze zachęcają do wypoczynku nad jego brzegami. A jest gdzie, spore oferuje wiele piaszczystych plaż, gdzie niegdzie malowniczo porośniętych szuwarami. Jezioro jest bezpieczne, gdyż należy do płytkich - w najgłębszym miejscu ma zaledwie 6 metrów głębokości.

Turystyka nad J. Żarnowieckim

Dobrze zorganizowana infrastruktura to kolejna zaleta tego urokliwego zakątka. Przystań jachtowa, drewniane molo oraz pomosty sprawiają, że łatwiej podziwiać okolicę, ale też wszystko prezentuje się ładniej. Nieco na południe od jeziora powstała niedawno Wieża widokowa Kaszubskie Oko - ciekawy kompleks, skąd pięknie prezentuje się jezioro.

Jezioro Żarnowieckie na Pomorzu

Jezioro Żarnowieckie jest też rajem dla wędkarzy. Tablice informacyjne na przystani mówią o tym, jakie ryby występują w Jeziorze Żarnowieckim. Żyje tu ponad 20 gatunków ryb ze szczupakami i łososiami włącznie.Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020