Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Jezioro Żarnowieckie, mokunka

Jezioro Żarnowieckie

Jezioro Żarnowieckie to potężny zbiornik wodny, niezwykle malowniczo położony na Pomorzu, na pograniczu niewielkich miejscowości Wierzchucino i Żarnowiec i na południe od Dębek.Cudne jezioro idealnie wkomponowało się w kaszubski krajobraz lekko pofałdowanych pól, łąk i lasów, w terenach czystych ekologicznie.

Jezioro Żarnowieckie na Pomorzu, mokunka
Jezioro Żarnowieckie na Pomorzu, mokunka

Plaże Jeziora Żarnowieckiego

Do Bałtyku jest stąd w linii prostej około 6 km. Piękna, nieskażona przyroda i idealnie czysta woda w jeziorze zachęcają do wypoczynku nad jego brzegami. A jest gdzie, spore oferuje wiele piaszczystych plaż, gdzie niegdzie malowniczo porośniętych szuwarami. Jezioro jest bezpieczne, gdyż należy do płytkich - w najgłębszym miejscu ma zaledwie 6 metrów głębokości.Turystyka nad J. Żarnowieckim

Dobrze zorganizowana infrastruktura to kolejna zaleta tego urokliwego zakątka. Przystań jachtowa, drewniane molo oraz pomosty sprawiają, że łatwiej podziwiać okolicę, ale też wszystko prezentuje się ładniej. Nieco na południe od jeziora powstała niedawno Wieża widokowa Kaszubskie Oko - ciekawy kompleks, skąd pięknie prezentuje się jezioro.

Molo, mokunka
, mokunka
Jezioro Żarnowieckie, mokunka

Jezioro Żarnowieckie jest też rajem dla wędkarzy. Tablice informacyjne na przystani mówią o tym, jakie ryby występują w Jeziorze Żarnowieckim. Żyje tu ponad 20 gatunków ryb ze szczupakami i łososiami włącznie.Jezioro Żarnowieckie na Kaszubach, mokunka
, mokunka
Jezioro Żarnowieckie, mokunka
Elektrownia Żarnowiec, Edward Kutko
Jezioro Żarnowieckie, Edward Kutko
Elektrownia Żarnowiec, Edward Kutko
Jezioro Żarnowieckie, Edward Kutko

Żarnowiec noclegi

Żarnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację