Jezioro Żarnowieckie to potężny zbiornik wodny, niezwykle malowniczo położony na Pomorzu, na pograniczu niewielkich miejscowości Wierzchucino i Żarnowiec i na południe od Dębek.Cudne jezioro idealnie wkomponowało się w kaszubski krajobraz lekko pofałdowanych pól, łąk i lasów, w terenach czystych ekologicznie.

Jezioro Żarnowieckie
Jezioro Żarnowieckie

Plaże Jeziora Żarnowieckiego

Do Bałtyku jest stąd w linii prostej około 6 km. Piękna, nieskażona przyroda i idealnie czysta woda w jeziorze zachęcają do wypoczynku nad jego brzegami. A jest gdzie, spore oferuje wiele piaszczystych plaż, gdzie niegdzie malowniczo porośniętych szuwarami. Jezioro jest bezpieczne, gdyż należy do płytkich - w najgłębszym miejscu ma zaledwie 6 metrów głębokości.

Turystyka nad J. Żarnowieckim

Dobrze zorganizowana infrastruktura to kolejna zaleta tego urokliwego zakątka. Przystań jachtowa, drewniane molo oraz pomosty sprawiają, że łatwiej podziwiać okolicę, ale też wszystko prezentuje się ładniej. Nieco na południe od jeziora powstała niedawno Wieża widokowa Kaszubskie Oko - ciekawy kompleks, skąd pięknie prezentuje się jezioro.

Jezioro Żarnowieckie na Pomorzu
Molo


Jezioro Żarnowieckie jest też rajem dla wędkarzy. Tablice informacyjne na przystani mówią o tym, jakie ryby występują w Jeziorze Żarnowieckim. Żyje tu ponad 20 gatunków ryb ze szczupakami i łososiami włącznie.

Jezioro Żarnowieckie Jezioro Żarnowieckie na Kaszubach Jezioro Żarnowieckie Jezioro Żarnowieckie Elektrownia Żarnowiec Jezioro Żarnowieckie Elektrownia Żarnowiec

Żarnowiec noclegi

Żarnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021