Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Zamkowe to jedno z jezior, nad którymi leży miasto Wałcz. Jezioro ma 133 ha powierzchni, a głębokość waha się w przedziale 12-41 m.Jezioro Zamkowe ma kształt wydłużony, z wyrównaną linią brzegową. Na północnym brzegu jeziora znajduje się przystań żeglarska.Od 2003 roku jezioro w Wałczu jest systematycznie zarybiane. Jego gospodarzem jest Polski Związek Wędkarzy. Dla oczyszczania jeziora zainstalowano urządzenie napowietrzające, dzięki czemu jego stan sukcesywnie poprawia się.

Nad Jeziorem Zamkowym stoi kościół Św. Antonniego w Wałczu.

Jezioro Zamkowe
ul. Orla, ul. Bracja, ul. Nadjeziorna, WałczWałcz noclegi

Wałcz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020