Jezioro Zamkowe w Wałczu, Danusia

Jezioro Zamkowe w Wałczu

(3.9 głosów: 13)

Jezioro Zamkowe to jedno z jezior, nad którymi leży miasto Wałcz. Jezioro ma 133 ha powierzchni, a głębokość waha się w przedziale 12-41 m.Jezioro Zamkowe ma kształt wydłużony, z wyrównaną linią brzegową. Na północnym brzegu jeziora znajduje się przystań żeglarska.

Od 2003 roku jezioro w Wałczu jest systematycznie zarybiane. Jego gospodarzem jest Polski Związek Wędkarzy. Dla oczyszczania jeziora zainstalowano urządzenie napowietrzające, dzięki czemu jego stan sukcesywnie poprawia się.Nad Jeziorem Zamkowym stoi kościół Św. Antonniego w Wałczu.

Jezioro Zamkowe
ul. Orla, ul. Bracja, ul. Nadjeziorna, WałczWałcz noclegi

Wałcz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wałcz
Jeziora i plaże
Ważna
jeziora
53°15'58N, 16°28'35E
03 grudzień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację