Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek

Jezioro Wysokie Brodno

(4.2 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jezioro Wysokie Brodno położone jest na Pojezierzu Brodnickim, w województwie kujawsko-pomorskim, około 9 kilometrów na północ od Brodnicy.

Przez jezioro przepływa rzeka Struga Brodnicka. Na północno - zachodnim brzegu jeziora znajduje się gospodarstwo agroturystyczne Lisa Młyn.

Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek
Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek


Każdy szukający skrawka wody otoczonego wspaniałą przyrodą będzie urzeczony tym regionem kraju. Tu nie znajdziemy zbyt wielu żeglarzy, którym nie sprzyjają okoliczne spokojne jeziora, otoczone wysokimi lesistymi wzgórzami. Można zaryzykować twierdzenie, że to wody tylko dla wędkarzy i kajakarzy.

Jezioro Wysokie Brodno zamieszkują bardzo duże leszcze, ale także możemy liczyć na szczupaki i okonie. Oprócz wymienionych gatunków w jeziorze występują jeszcze krąpie, sielawy, płocie, wzdręgi, a zdarzają się też węgorze.

Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek
Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek


Powierzchnia jeziora to 91 ha, długość linii brzegowej - 5700 m, maksymalna długość jeziora to 2475 m, a maksymalna szerokość - 605 m, średnia głębokość - 7,2 m, najgłębsze miejsce - 22 m.

Jezioro Wysokie Brodno
Lisa Młyn, Żmijewko, Wysokie Brodno

Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek
Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek


Jezioro Wysokie Brodno na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Brodnicy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°18'33N, 19°22'25E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021