Jezioro Wysokie Brodno położone jest na Pojezierzu Brodnickim, w województwie kujawsko-pomorskim, około 9 kilometrów na północ od Brodnicy.Przez jezioro przepływa rzeka Struga Brodnicka. Na północno - zachodnim brzegu jeziora znajduje się gospodarstwo agroturystyczne Lisa Młyn.

Jezioro Wysokie Brodno
Jezioro Wysokie Brodno

Każdy szukający skrawka wody otoczonego wspaniałą przyrodą będzie urzeczony tym regionem kraju. Tu nie znajdziemy zbyt wielu żeglarzy, którym nie sprzyjają okoliczne spokojne jeziora, otoczone wysokimi lesistymi wzgórzami. Można zaryzykować twierdzenie, że to wody tylko dla wędkarzy i kajakarzy.

Jezioro Wysokie Brodno zamieszkują bardzo duże leszcze, ale także możemy liczyć na szczupaki i okonie. Oprócz wymienionych gatunków w jeziorze występują jeszcze krąpie, sielawy, płocie, wzdręgi, a zdarzają się też węgorze.

Jezioro Wysokie Brodno
Jezioro Wysokie Brodno


Powierzchnia jeziora to 91 ha, długość linii brzegowej - 5700 m, maksymalna długość jeziora to 2475 m, a maksymalna szerokość - 605 m, średnia głębokość - 7,2 m, najgłębsze miejsce - 22 m.

Jezioro Wysokie Brodno
Lisa Młyn, Żmijewko, Wysokie Brodno

Jezioro Wysokie Brodno
Jezioro Wysokie Brodno


Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021