Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek

Jezioro Wysokie Brodno

(4.2 głosów: 5)

Jezioro Wysokie Brodno położone jest na Pojezierzu Brodnickim, w województwie kujawsko-pomorskim, około 9 kilometrów na północ od Brodnicy.Przez jezioro przepływa rzeka Struga Brodnicka. Na północno - zachodnim brzegu jeziora znajduje się gospodarstwo agroturystyczne Lisa Młyn.

Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek
Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek

Każdy szukający skrawka wody otoczonego wspaniałą przyrodą będzie urzeczony tym regionem kraju. Tu nie znajdziemy zbyt wielu żeglarzy, którym nie sprzyjają okoliczne spokojne jeziora, otoczone wysokimi lesistymi wzgórzami. Można zaryzykować twierdzenie, że to wody tylko dla wędkarzy i kajakarzy.Jezioro Wysokie Brodno zamieszkują bardzo duże leszcze, ale także możemy liczyć na szczupaki i okonie. Oprócz wymienionych gatunków w jeziorze występują jeszcze krąpie, sielawy, płocie, wzdręgi, a zdarzają się też węgorze.

Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek
Jezioro Wysokie Brodno, Wojtek

Powierzchnia jeziora to 91 ha, długość linii brzegowej - 5700 m, maksymalna długość jeziora to 2475 m, a maksymalna szerokość - 605 m, średnia głębokość - 7,2 m, najgłębsze miejsce - 22 m.Jezioro Wysokie Brodno
Lisa Młyn, Żmijewko, Wysokie Brodno

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°18'33N, 19°22'25E
24 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację