Jezioro Wigry

Danusia
Dodano: 2015-10-10 , Zaktualizowano: 2020-01-28

Jezioro Wigry to popularne wśród turystów jezioro rynnowe położone w wojwództwie podlaskim. Znajduje się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Powierzchnia jeziora wynosi około 2100 hektarów, głębokość średnia to ponad 15 m, a głębokość maksymalna to 74 m.Pod względem głębokości Jezioro Wigry zajmuje 5 miejsce w kraju. Należy do grupy 10 największych jezior w Polse. Jezioro Wigry jest ważną ostoją dla wielu gatunków ptaków. Aktualnie gniazduje tu co najmniej 85 gatunków ptaków, w tym 29 wodnych i wodno-błotnych. Dlatego na jeziorze obowiązuje strefa ciszy.

Jezioro można zwiedzać kajakiem lub żaglówką. Jedynym pojazdem silnikowym, który w okresie letnim pojawia się na wodach Wigr, jest stateczek wycieczkowy Tryton, zabierający jednorazowo na swój pokład 25 osób. Za wstęp na akwen jeziora pobierana jest opłata w formie wykupienia "Karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego".Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020