Jezioro Wigry to popularne wśród turystów jezioro rynnowe położone w wojwództwie podlaskim. Znajduje się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Powierzchnia jeziora wynosi około 2100 hektarów, głębokość średnia to ponad 15 m, a głębokość maksymalna to 74 m.Pod względem głębokości Jezioro Wigry zajmuje 5 miejsce w kraju. Należy do grupy 10 największych jezior w Polse. Jezioro Wigry jest ważną ostoją dla wielu gatunków ptaków. Aktualnie gniazduje tu co najmniej 85 gatunków ptaków, w tym 29 wodnych i wodno-błotnych. Dlatego na jeziorze obowiązuje strefa ciszy.

Jezioro można zwiedzać kajakiem lub żaglówką. Jedynym pojazdem silnikowym, który w okresie letnim pojawia się na wodach Wigr, jest stateczek wycieczkowy Tryton, zabierający jednorazowo na swój pokład 25 osób. Za wstęp na akwen jeziora pobierana jest opłata w formie wykupienia "Karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego".

Suwałki noclegi

Suwałki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021