Jezioro Wielkie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Jezioro Wielkie

(3.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

Jezioro Wielkie rozlewa się w województwie lubuskim, na granicy z województwem wielkopolskim, w tzw. Bruździe Zbąszyńskiej - rynnie Jezior Zbąszyńskich. Jezioro zasila rzeka Obra, która łączy je z innymi jeziorami, m.in. Jeziorem Wędromierz.Na jeziorze istnieją trzy wyspy. Południowa część jeziora, oddzielona półwyspem nosi nazwę Jezioro Konin, a północna to Jezioro Rybojadło. Jezioro Wielkie znajduje się na obszarze Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, a samo jezioro tworzy rezerwat przyrody "Jezioro Wielkie", który chroni biotopy lęgowe oraz miejsca żerowania i wypoczynku ptaków wodnych.

Jezioro Wielkie
RybojadyJezioro Wielkie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Booking.com
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
52°23'54N, 15°51'20E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Blom

jezioro jak każde inne

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021