Jezioro Wielkie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Jezioro Wielkie

(3.8 głosów: 4)

Jezioro Wielkie rozlewa się w województwie lubuskim, na granicy z województwem wielkopolskim, w tzw. Bruździe Zbąszyńskiej - rynnie Jezior Zbąszyńskich. Jezioro zasila rzeka Obra, która łączy je z innymi jeziorami, m.in. Jeziorem Wędromierz.Na jeziorze istnieją trzy wyspy. Południowa część jeziora, oddzielona półwyspem nosi nazwę Jezioro Konin, a północna to Jezioro Rybojadło. Jezioro Wielkie znajduje się na obszarze Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, a samo jezioro tworzy rezerwat przyrody "Jezioro Wielkie", który chroni biotopy lęgowe oraz miejsca żerowania i wypoczynku ptaków wodnych.

Jezioro Wielkie
RybojadyBooking.com
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
52°23'54N, 15°51'20E
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Blom
10 kwiecień 2017 17:43

jezioro jak każde inne

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację