Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Tałty to najgłębsze jezioro rynnowe wśród Mazurskich Wielkich Jezior. Umownie przyjęto powierzchnię jeziora Tałty na 11,6 km². Największa głębia - 50,8 m znajduje się w pobliżu wsi Skorupki.Od połnocy Tałty łączą się z jeziorem Ryńskim. Jezioro Tałty ma dobrze rozwiniętą linię brzegową, wiele zatoczek i półwyspów. Brzegi w większości są pagórkowate i wysokie. W wodach jeziora Tałty żerują szczupaki, liny, sandacze i węgorze. Nad wschodnim brzegiem jeziora rozciąga się wieś letniskowa Tałty, od której jezioro wzięło swoją nazwę.

Tałty
Tałty


Tałty Jezioro Tałty

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020