, mokunka

Jezioro Szymoneckie na Mazurach

(4.6 głosów: 7)

Jezioro Szymoneckie leży w malowniczej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To spory akwen o powierzchni aż 480 hektarów! Jezioro jest dość specyficzne, gdyż stanowi jakby południowo-zachodnią zatokę jeziora Łagodnego, a ponadto łączy się z jeziorem o nazwie Szymon.Jezioro Szymoneckie bardzo lubiane jest przez wodniaków, że względu na możliwość pływania po kilku połączonych ze sobą zalewach. Długość jeziora Szymoneckiego to 3 kilometry. Na północno-wschodnim krańcu Jeziora Szymoneckiego znajduje się wąska zatoka, przez niektórych traktowana jako osobne, niewielkie jezioro Górkło.

Przez Jezioro Szymoneckie wiedzie trasa szlaku wodnego Giżycko - Mikołajki. Latem można tu spotkać wiele łodzi, jachtów i motorówek. Brzegi jeziora są bardzo różnorodne, czasem porośnięte i niedostępne, w innym miejscu znów piękne z przystaniami i pomostami.Jezioro Szymoneckie
Szymonka koło Giżycka

Giżycko noclegi

Giżycko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°54'14N, 21°41'18E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację