Jezioro Szymoneckie leży w malowniczej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To spory akwen o powierzchni aż 480 hektarów! Jezioro jest dość specyficzne, gdyż stanowi jakby południowo-zachodnią zatokę jeziora Łagodnego, a ponadto łączy się z jeziorem o nazwie Szymon.Jezioro Szymoneckie bardzo lubiane jest przez wodniaków, że względu na możliwość pływania po kilku połączonych ze sobą zalewach. Długość jeziora Szymoneckiego to 3 kilometry. Na północno-wschodnim krańcu Jeziora Szymoneckiego znajduje się wąska zatoka, przez niektórych traktowana jako osobne, niewielkie jezioro Górkło.

Przez Jezioro Szymoneckie wiedzie trasa szlaku wodnego Giżycko - Mikołajki. Latem można tu spotkać wiele łodzi, jachtów i motorówek. Brzegi jeziora są bardzo różnorodne, czasem porośnięte i niedostępne, w innym miejscu znów piękne z przystaniami i pomostami.

Jezioro Szymoneckie
Szymonka koło GiżyckaGiżycko noclegi

Giżycko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021