Łęczna
Jeziora i plaże
jeziora
Normalna
Lubelskie
2019-10-21
2020-01-28 13:46

Jezioro Sumin
Sumin, gmina Urszulin

51°22'18" N, 23°9'3" E

Jezioro Sumin jest jednym z malowniczych jezior na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Położone jest w pobliżu Urszulina. Ma 91,5 ha powierzchni oraz 6,5 m maksymalnej głębokości. Jest to jezioro krasowe, pod względem żyzności zaliczane jezior eutroficznych. Jego otoczenie stanowi torfowisko i podmokły las oraz pas szuwarów. Brzeg jest trudno dostępny poza niewielką plażą i kąpieliskiem po południowo-wschodniej stronie jeziora. Na ładnie zagospodarowanej plaży we wsi Sumin zbudowano dwa pomosty. Obok znajduje się wiata turystyczna, mały plac zabaw i wieża widokowa.Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73489 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021