Jezioro Strażym rozlewa się w województwie kujawsko - pomorskim, na obszarze Pojezierza Brodnickiego, pomiędzy Jeziorami Zbiczno i Bachotek.Jezioro Strażym to polodowcowe, przepływowe (rzeka Skarlanka) jezioro rynnowe, otoczone w przeważającej części lasami iglastymi. To atrakcyjne miejsce dla turystyki wodnej i wędkowania. Żyją tu: płoć, leszcz, węgorz, szczupak, lin, krąp, okoń, wzdręga, karp. Na wzniesieniu ponad jeziorem położony jest Ośrodek Wypoczynkowy "Na Wzgórzu".

Jezioro Strażym
Jezioro Strażym

Powierzchnia Jeziora Strażym to ponad 73 ha, długość linii brzegowej - 5040 m, średnia głębokość to 3,5 m, a maksymalna głębokość wynosi 9 m.

Dojazd do Jeziora Strażym

Jezioro położone jest przy drodze Zbiczno - Jajkowo, na północ od drogi nr 15 biegnącej przez Brodnicę.

Jezioro Strażym
Jezioro Strażym


Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021