Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Sopień rozlewa się w województwie kujawsko - pomorskim, na północny wschód od Brodnicy, w gminie Brzozie. Akwen położony jest w dolinie rzeki Drwęca.Jezioro Sopień dookoła otoczone jest lasami oraz terenami podmokłymi. Posiada słabo rozwinięto linię brzegową, a po południowej stronie znajduje się jaz regulujący pożądany stan wody.

Jezioro Sopień
Jezioro Sopień

Występujące gatunki ryb to: leszcz, płoć, karp, krąp, okoń, szczupak, węgorz, lin. Najcenniejszym gatunkiem jest tutaj karp dochodzący do 20 kg, amur liczy 10-15 kg, leszcz jest dość liczny ale nie dominują duże okazy.

Powierzchnia Jeziora Sopień wynosi 32 ha, długość maksymalna to 950 m, a szerokość 390 m, głębokość maksymalna wynosi 14 m. Nad Jeziorem znajduje się gospodarstwo agroturystyczne.

Jezioro Sopień
Jezioro Sopień
Jezioro Sopień


Dojazd do Jeziora Sopień

Z Brodnicy drogą nr 15 w kierunku Olsztyna, po około 12 km w Wielkim Głęboczku kierujemy się w prawo na Mały Głęboczek.

Jezioro Sopień Jezioro Sopień

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020