Jezioro Sopień, Wojtek

Jezioro Sopień

(4 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Sopień rozlewa się w województwie kujawsko - pomorskim, na północny wschód od Brodnicy, w gminie Brzozie. Akwen położony jest w dolinie rzeki Drwęca.

Jezioro Sopień dookoła otoczone jest lasami oraz terenami podmokłymi. Posiada słabo rozwinięto linię brzegową, a po południowej stronie znajduje się jaz regulujący pożądany stan wody.

Jezioro Sopień, Wojtek
Jezioro Sopień, Wojtek


Występujące gatunki ryb to: leszcz, płoć, karp, krąp, okoń, szczupak, węgorz, lin. Najcenniejszym gatunkiem jest tutaj karp dochodzący do 20 kg, amur liczy 10-15 kg, leszcz jest dość liczny ale nie dominują duże okazy.

Powierzchnia Jeziora Sopień wynosi 32 ha, długość maksymalna to 950 m, a szerokość 390 m, głębokość maksymalna wynosi 14 m. Nad Jeziorem znajduje się gospodarstwo agroturystyczne.

Jezioro Sopień, Wojtek
Jezioro Sopień, Wojtek

Dojazd do Jeziora Sopień

Z Brodnicy drogą nr 15 w kierunku Olsztyna, po około 12 km w Wielkim Głęboczku kierujemy się w prawo na Mały Głęboczek.

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Sopień, Wojtek
Jezioro Sopień, Wojtek
Jezioro Sopień, Wojtek
Jezioro Sopień, Wojtek
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022