Jezioro Sopień, Wojtek

Jezioro Sopień

(4 głosów: 5)

Jezioro Sopień rozlewa się w województwie kujawsko - pomorskim, na północny wschód od Brodnicy, w gminie Brzozie. Akwen położony jest w dolinie rzeki Drwęca.Jezioro Sopień dookoła otoczone jest lasami oraz terenami podmokłymi. Posiada słabo rozwinięto linię brzegową, a po południowej stronie znajduje się jaz regulujący pożądany stan wody.

Jezioro Sopień, Wojtek
Jezioro Sopień, Wojtek

Występujące gatunki ryb to: leszcz, płoć, karp, krąp, okoń, szczupak, węgorz, lin. Najcenniejszym gatunkiem jest tutaj karp dochodzący do 20 kg, amur liczy 10-15 kg, leszcz jest dość liczny ale nie dominują duże okazy.Powierzchnia Jeziora Sopień wynosi 32 ha, długość maksymalna to 950 m, a szerokość 390 m, głębokość maksymalna wynosi 14 m. Nad Jeziorem znajduje się gospodarstwo agroturystyczne.

Jezioro Sopień, Wojtek
Jezioro Sopień, Wojtek
Jezioro Sopień, Wojtek

Dojazd do Jeziora Sopień

Z Brodnicy drogą nr 15 w kierunku Olsztyna, po około 12 km w Wielkim Głęboczku kierujemy się w prawo na Mały Głęboczek.Jezioro Sopień, Wojtek

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°18'10N, 19°33'16E
30 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację