Jezioro Sopień

Jezioro Sopień

Jezioro Sopień rozlewa się w województwie kujawsko - pomorskim, na północny wschód od Brodnicy, w gminie Brzozie. Akwen położony jest w dolinie rzeki Drwęca.Jezioro Sopień dookoła otoczone jest lasami oraz terenami podmokłymi. Posiada słabo rozwinięto linię brzegową, a po południowej stronie znajduje się jaz regulujący pożądany stan wody.

Jezioro Sopień
Jezioro Sopień

Występujące gatunki ryb to: leszcz, płoć, karp, krąp, okoń, szczupak, węgorz, lin. Najcenniejszym gatunkiem jest tutaj karp dochodzący do 20 kg, amur liczy 10-15 kg, leszcz jest dość liczny ale nie dominują duże okazy.Powierzchnia Jeziora Sopień wynosi 32 ha, długość maksymalna to 950 m, a szerokość 390 m, głębokość maksymalna wynosi 14 m. Nad Jeziorem znajduje się gospodarstwo agroturystyczne.

Dojazd do Jeziora Sopień

Z Brodnicy drogą nr 15 w kierunku Olsztyna, po około 12 km w Wielkim Głęboczku kierujemy się w prawo na Mały Głęboczek.Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację