Jezioro Skrzynka, Wojtek

Jezioro Skrzynka

(4.5 głosów: 4)

Jezioro Skrzynka to małe jezioro o powierzchni 3,7 ha, w kształcie owalnym, rozlewające się wśród wysokiego lasu. Zlokalizowane jest na Pojezierzu Brodnickim, przy jeziorze Strażym, prawie z nim granicząc.Blisko stąd również do Jezora Bachotek, Jeziora Retno i rzeki Skarlanka, łączącej jeziora Strażym, Robotno, Dębno i Wielkie Partęczyny.

Jezioro Skrzynka, Wojtek
Jezioro Skrzynka, Wojtek

Brzegi jeziora Skrzynka są prawie całkiem zarośnięte wikliną oraz olchą, część linii brzegowej graniczy z wysokim lasem. Wokół jeziora przeważają moczary, lecz można też znaleźć miejsce do wędkowania. Jak na tak mały akwen, Skrzynka jest jeziorem dość głębokim.Rybostan jeziora jest bogaty i urozmaicony. Żyje tu m.in. okoń i szczupak. Graniczące z tym jeziorem oparczyska są ostoją ptactwa wodnego oraz stanowią żeremie bobrów.

Jezioro Skrzynka, Wojtek
Jezioro Skrzynka, Wojtek

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°19'34N, 19°27'7E
10 maj 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację