Jezioro Skrzynka to małe jezioro o powierzchni 3,7 ha, w kształcie owalnym, rozlewające się wśród wysokiego lasu. Zlokalizowane jest na Pojezierzu Brodnickim, przy jeziorze Strażym, prawie z nim granicząc.Blisko stąd również do Jezora Bachotek, Jeziora Retno i rzeki Skarlanka, łączącej jeziora Strażym, Robotno, Dębno i Wielkie Partęczyny.

Jezioro Skrzynka

Brzegi jeziora Skrzynka są prawie całkiem zarośnięte wikliną oraz olchą, część linii brzegowej graniczy z wysokim lasem. Wokół jeziora przeważają moczary, lecz można też znaleźć miejsce do wędkowania. Jak na tak mały akwen, Skrzynka jest jeziorem dość głębokim.

Rybostan jeziora jest bogaty i urozmaicony. Żyje tu m.in. okoń i szczupak. Graniczące z tym jeziorem oparczyska są ostoją ptactwa wodnego oraz stanowią żeremie bobrów.

Jezioro Skrzynka
Jezioro Skrzynka

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121215 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020