Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Sielpia to sztuczny zbiornik wodny powstały w latach 60-tych XX wieku, na rzece Czarna. Jezioro znajduje się w miejscowości Sielpia Wielka.Nad zalewem powstała bogata infrastruktura wypoczynkowo-turystyczna. To doskonałe miejsce dla wędkarzy, ale również dla wypoczywających na plaży lub pływających po zalewie kajakiem czy rowerkiem wodnym.

Jezioro Sielpia
Jezioro Sielpia


Na jeziorze Sielpia znajdują się dwie niewielkie wysepki, co jest atrakcją i atutem tego zbiornika. Obecnie Jezioro Sielpia jest największym i najpopularniejszym zbiornikiem wodnym na ziemi świętokrzyskiej. Niedaleko znajduje się unikatowe Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi Wielkiej.

Jezioro Sielpia
ul. Turystyczna, ul. Spacerowa, ul. Sosnowa, ul. Dorzeczna, Sielpia Wielka
 

Jezioro Sielpia
Jezioro Sielpia

Sielpia Wielka noclegi

Sielpia Wielka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020