Jezioro Sielpia, Roman Świątkowski

Jezioro Sielpia

(4.3 głosów: 21)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jezioro Sielpia to sztuczny zbiornik wodny powstały w latach 60-tych XX wieku, na rzece Czarna. Jezioro znajduje się w miejscowości Sielpia Wielka.Nad zalewem powstała bogata infrastruktura wypoczynkowo-turystyczna. To doskonałe miejsce dla wędkarzy, ale również dla wypoczywających na plaży lub pływających po zalewie kajakiem czy rowerkiem wodnym.

Jezioro Sielpia, Roman Świątkowski
Jezioro Sielpia, Roman Świątkowski

Na jeziorze Sielpia znajdują się dwie niewielkie wysepki, co jest atrakcją i atutem tego zbiornika. Obecnie Jezioro Sielpia jest największym i najpopularniejszym zbiornikiem wodnym na ziemi świętokrzyskiej. Niedaleko znajduje się unikatowe Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi Wielkiej.Jezioro Sielpia
ul. Turystyczna, ul. Spacerowa, ul. Sosnowa, ul. Dorzeczna, Sielpia Wielka
 

Jezioro Sielpia, Roman Świątkowski
Jezioro Sielpia, Roman Świątkowski

Jezioro Sielpia na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Sielpia Wielka noclegi

Sielpia Wielka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°6'53N, 20°21'16E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021