Jezioro Retno, Wojtek

Jezioro Retno

(4.3 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Retno znajduje się na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego, w województwie kujawsko-pomorskim, na północ od Brodnicy, w granicach Rezerwatu Leśnego „Retno”.

Nad jeziorem Retno nie ma możliwości wypożyczenia łodzi, obowiązuje też zakaz używania silników spalinowych. Na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego, a tym bardziej w rezerwacie obowiązuje zakaz biwakowania poza wyznaczonymi miejscami. Najbliższe noclegi znajdują się w miejscowości Grzmięca.

Jezioro Retno, Wojtek
Jezioro Retno, Wojtek


Dojazd do jeziora

Z drogi krajowej Brodnica - Nowe Miasto Lubawskie trzeba skręcić w miejscowości Jajkowo, dojechać do Pokrzydowa i dalej w kierunku Grzmięcy, po około 2 km skręcić w prawo zgodnie z drogowskazem na Czyste Błota. Po kilkuset metrach widać już południowy brzeg jeziora, a w jego połowie znajduje się wygodna polana i tablica z planem parku krajobrazowego. Uwaga! Parkować należy wyłącznie po prawej stronie drogi (bardziej odległej od jeziora), gdyż lewa strona to już teren rezerwatu.

Najbardziej dostępny dla wędkujących jest brzeg wschodni, wzdłuż którego ciągnie się droga gruntowa. Dominujące ryby to leszcz, krąp, lin, płoć i wzdręga. Dużo jest też dorodnych okoni, szczupaków i węgorzy. Jeszcze kilka lat temu było to jezioro hodowlane.

Jezioro Retno, Wojtek
Jezioro Retno, Wojtek

Jezioro Retno to jezioro rynnowe o silnie wydłużonym kształcie, otoczone w przeważającej części lasami. Zbocza jeziora są wysokie i strome, dochodzące do 40 m wysokości. Zwierciadło wody położone jest na wysokości 79,9 m n.p.m. Powierzchnia jeziora wynosi około 20 ha, średnia głębokość jeziora to 6,2 m, natomiast głębokość maksymalna - 21,1 m.

Jezioro Retno
Gaj-Grzmięca

Jezioro Retno, Wojtek
Jezioro Retno, Wojtek
Jezioro Retno, Wojtek


Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Retno, Wojtek
Jezioro Retno, Wojtek
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022