Jezioro Popiel, znane też pod nazwą Studnica lub Zofianka, rozlewa się na Równinie Gryfickiej w gminie Rymań, w miejscowości Studnica. Powierzchnia jeziora wynosi około 33 ha.Do jeziora prowadzi droga brukowana granitową kostką. Jest to pozostałość po zlokalizowanym niegdyś  w tym miejscu niemieckim lotnisku polowym. Przy północno-wschodnim brzegu jeziora znajduje się plaża i pomost oraz funkcjonuje niestrzeżone kąpielisko.

Jezioro Popiel otaczają lasy mieszane i bory sosnowe. Jest to świetne miejsce na spacery po grzyby. W pobliżu jeziora znajduje się 500-letni okaz dębu szypułkowego nazwany Bogusławem.

Jezioro Popiel - Studnica
niebieski szlak rowerowy, StudnicaBooking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021