Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Pogoria II w Dąbrowie Górniczej

Jezioro Pogoria II w Dąbrowie Górniczej

Jezioro Pogoria II to jedno z czterech jezior rozlewających się na terenie Dąbrowy Górniczej o wspólnej nazwie Pogoria.Pogoria II to prawdziwy raj dla ornitologów i ekologów, bowiem całe jezioro objęte jest strefą ciszy i stanowi Użytek Ekologiczny. Jest to również najmniejsze spośród tutejszych jezior, znajduje się pomiędzy Pogorią III i I.

Jezioro Pogoria II w Dąbrowie Górniczej
Jezioro Pogoria II w Dąbrowie Górniczej

Pogoria II jest też rajem dla wędkarzy, których jest tutaj sporo. Jest to najbardziej atrakcyjne i najciekawsze miejsce w mieście.

Pogoria II
dojście ul. Zakładową lub ul. Żeglarską, Dąbrowa Górnicza

Jezioro Pogoria II w Dąbrowie Górniczej
Jezioro Pogoria II w Dąbrowie Górniczej


Dąbrowa Górnicza noclegi

Dąbrowa Górnicza to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020