Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Obłęskie znajduje się na Wysoczyźnie Polanowskiej w pobliżu miejscowości Obłęże, w gminie Kępice, na południe do Słupska, niedaleko Barcina.Jezioro Obłęskie to przepływowe  jezioro o powierzchni 62,4 ha, połączone z dorzeczem Wieprzy. Pięknie otoczone lasami Puszczy Korzybskiej jest doskonałym miejscem na wypoczynek w plenerze.

jezioro Obłęskie
jezioro Obłęskie

Nad jeziorem powstała zadbana plaża, Ośrodek Wypoczynkowy i przystań Sobótka. Można tu również wypożyczyć kajaki, łódki  i rowery wodne.

Na północ od Jeziora Obłęskiego rozlewa się Jezioro Korzybskie.

jezioro Obłęskie
jezioro Obłęskie
jezioro Obłęskie


Jezioro Obłęskie
Obłęże
 

jezioro Obłęskie jezioro Obłęskie

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020