Jezioro Niskie Brodno, Wojtek

Jezioro Niskie Brodno

(4.4 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Niskie Brodno rozlewa się w województwie kujawsko-pomorskim na obszarze Pojezierza Brodnickiego, w północnej części Brodnicy, przy drodze do Zbiczna.

Po południowej stronie jeziora znajduje się Plaża Miejska z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz przystań Brodnickiego Klubu Żeglarskiego „Wodnik”.

Jezioro Niskie Brodno, Wojtek
Jezioro Niskie Brodno, Wojtek


Jest to ostanie jezioro w ciągu Strugi Brodnickiej, wpadającej w Brodnicy do rzeki Drwęcy. Z uwagi na usytuowanie w granicach miasta, bardzo często odwiedzane przez wędkarzy. Od wczesnej wiosny łowi się tu płocie, a następnie okonie, szczupaki i liny. Te ostatnie są częstym i dorodnym trofeum wędkarskim.

Jezioro tylko w części północno-zachodniej otoczone lasem. Pozostała linia brzegowa jest mało urozmaicona, otoczona nieużytkami z zadrzewieniem rosnącym na stromych zboczach, szczególnie po północno-wschodniej stronie.Zwierciadło wody położone jest na wysokości 72,9 m n.p.m. Powierzchnia jeziora to 87,2 ha, długość linii brzegowej - 6850 m, maksymalna długość - 3110 m, szerokość maksymalna - 415 m, średnia głębokość - 6,9 m, a najgłębsze miejsce wynosi 18,2 m.

Jezioro Niskie Brodno
ul. Wczasowam, ul. Spacerowa, BrodnicaBrodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022