Jezioro Niskie Brodno rozlewa się w województwie kujawsko-pomorskim na obszarze Pojezierza Brodnickiego, w północnej części Brodnicy, przy drodze do Zbiczna.Po południowej stronie jeziora znajduje się Plaża Miejska z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz przystań Brodnickiego Klubu Żeglarskiego „Wodnik”.

Jezioro Niskie Brodno
Jezioro Niskie Brodno

Jest to ostanie jezioro w ciągu Strugi Brodnickiej, wpadającej w Brodnicy do rzeki Drwęcy. Z uwagi na usytuowanie w granicach miasta, bardzo często odwiedzane przez wędkarzy. Od wczesnej wiosny łowi się tu płocie, a następnie okonie, szczupaki i liny. Te ostatnie są częstym i dorodnym trofeum wędkarskim.

Jezioro tylko w części północno-zachodniej otoczone lasem. Pozostała linia brzegowa jest mało urozmaicona, otoczona nieużytkami z zadrzewieniem rosnącym na stromych zboczach, szczególnie po północno-wschodniej stronie.Zwierciadło wody położone jest na wysokości 72,9 m n.p.m. Powierzchnia jeziora to 87,2 ha, długość linii brzegowej - 6850 m, maksymalna długość - 3110 m, szerokość maksymalna - 415 m, średnia głębokość - 6,9 m, a najgłębsze miejsce wynosi 18,2 m.

Jezioro Niskie Brodno
ul. Wczasowam, ul. Spacerowa, BrodnicaBrodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021