Jezioro Niskie Brodno, Wojtek

Jezioro Niskie Brodno

(4.4 głosów: 5)

Jezioro Niskie Brodno rozlewa się w województwie kujawsko-pomorskim na obszarze Pojezierza Brodnickiego, w północnej części Brodnicy, przy drodze do Zbiczna.Po południowej stronie jeziora znajduje się Plaża Miejska z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz przystań Brodnickiego Klubu Żeglarskiego „Wodnik”.

Jest to ostanie jezioro w ciągu Strugi Brodnickiej, wpadającej w Brodnicy do rzeki Drwęcy. Z uwagi na usytuowanie w granicach miasta, bardzo często odwiedzane przez wędkarzy. Od wczesnej wiosny łowi się tu płocie, a następnie okonie, szczupaki i liny. Te ostatnie są częstym i dorodnym trofeum wędkarskim.Jezioro tylko w części północno-zachodniej otoczone lasem. Pozostała linia brzegowa jest mało urozmaicona, otoczona nieużytkami z zadrzewieniem rosnącym na stromych zboczach, szczególnie po północno-wschodniej stronie.

Zwierciadło wody położone jest na wysokości 72,9 m n.p.m. Powierzchnia jeziora to 87,2 ha, długość linii brzegowej - 6850 m, maksymalna długość - 3110 m, szerokość maksymalna - 415 m, średnia głębokość - 6,9 m, a najgłębsze miejsce wynosi 18,2 m.Jezioro Niskie Brodno
ul. Wczasowam, ul. Spacerowa, Brodnica

Brodnica nad Drwęcą noclegi

Brodnica nad Drwęcą to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°16'50N, 19°22'52E
24 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację