Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Niepruszewskie to sporych rozmiarów jezioro leżące w województwie wielkopolskim, na obszarze gminy Buk, w Niepruszewie, na Pojezierzu Poznańskim.Jezioro Niepruszewskie ma wydłużony kształt i ciągnie się na długości około 5 km. Leży w rynnie polodowcowej, przez którą przepływa rzeka Samica Stęszewska. Brzegi jeziora są podmokłe, ale w Niepruszewie i Zborowie powstało kilka ośrodków wypoczynkowych oraz kąpieliska.

Warto tu odpoczywać, bowiem to jedno z najczystszych jezior w Wielkopolsce. Przy Jeziorze Niepruszewskim wydzielono Obszar Chronionego Krajobrazu.

Jezioro Niepruszewskie
ul. Słoneczna, NiepruszewoBuk noclegi

Buk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020