Jezioro Międzybrodzkie

Anna Piernikarczyk
Dodano: 2015-07-07 , Zaktualizowano: 2020-02-02

Niezwykle malownicze Jezioro Międzybrodzkie rozlewa się w Beskidzie Małym, na długości około 5 km, pomiędzy miejscowościami Czernichów,  Międzybrodzie Żywieckie i Międzybrodzie Bialskie, niedaleko Żywca i Bielska-Białej.Jezioro powstało jako sztuczny zbiornik zaporowy na Sole, w 1937 roku, po wybudowaniu Zapory Porąbka. Jezioro Międzybrodzkie jest zbiornikiem przeciwpowodziowym, ale obecnie coraz większa jest jego rola rekreacyjna. Turyści upodobali sobie to miejsce, gdzie piaszczyste, kamieniste i trawiaste plaże, np. plaża w Czernichowie, pozwalają podziwiać błękitną taflę na tle niewysokich szczytów Beskidu Małego.

Międzybrodzie Bialskie

Plażom nad Jeziorem Międzybrodzkim towarzyszą place zabaw, wypożyczalnie sprzętu wodnego, np. przystań w Międzybrodziu, budki gastronomiczne i darmowe parkingi. To bardzo fajne miejsce na rodzinną rekreację. A ponad głowami oglądać można niemal bez przerwy szybowce i paralotnie startujące na pobliskiej Górze Żar, którą stąd widać jak na dłoni. Niedaleko stąd również do Jeziora Żywieckiego.

Jezioro Międzybrodzkie
ul. Żywiecka, Międzybrodzie Bialskie
ul. Energetyków, Miedzybrodzie Żywieckie

Jezioro Międzybrodzkie


Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020