Jezioro Martwa Dziwna w Dziwnowie

Jezioro Martwa Dziwna w Dziwnowie

Jezioro Martwa Dziwna
ul. Dziwna 15, Dziwnów

54°1'7" N, 14°43'32" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Jezioro Martwa Dziwna czyli odcięty zbiornik wodny w wyniku przekształceń dokonanych ręką człowieka oraz w wyniku nanoszenia przez morze piachu z drugiej strony. Pierwotnie stanowiło naturalne ujście rzeki Dziwny. Gdy ujście uległo wypłyceniu, by usprawnić żeglugę, przekopano nowy kanał, a stary zakopano. Był to rok 1900. W wyniku tego powstało ślepe jeziorko w Dziwnowie, a nowe ujście służy do dziś. W latach 80. XX wieku jezioro pełniło funkcję kąpieliska dla wojska, ponieważ niedaleko znajduje się strzelnica wojskowa, był tutaj pomost i ratownik.Zakątek ten jest malowniczy, z bogactwem fauny i flory. Nad wodą znajduje się altanka, przy której utworzyła się mała dzika plaża. Większość linii brzegowej skrywa się w gęstej roślinności. Wzdłuż zachodniego brzegu jeziora biegnie leśny szlak rowerowy i pieszy, łączący Dziwnów z Międzywodziem. Miejsce to otrzymało status użytku ekologicznego i zostało objęte programem ochronnym Natura 2000.Dziwnów noclegi

Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71326 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020