Jezioro Martwa Dziwna w Dziwnowie, Magdalena

Jezioro Martwa Dziwna w Dziwnowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Martwa Dziwna czyli odcięty zbiornik wodny w wyniku przekształceń dokonanych ręką człowieka oraz w wyniku nanoszenia przez morze piachu z drugiej strony. Pierwotnie stanowiło naturalne ujście rzeki Dziwny. Gdy ujście uległo wypłyceniu, by usprawnić żeglugę, przekopano nowy kanał, a stary zakopano. Był to rok 1900. W wyniku tego powstało ślepe jeziorko w Dziwnowie, a nowe ujście służy do dziś. W latach 80. XX wieku jezioro pełniło funkcję kąpieliska dla wojska, ponieważ niedaleko znajduje się strzelnica wojskowa, był tutaj pomost i ratownik.

Zakątek ten jest malowniczy, z bogactwem fauny i flory. Nad wodą znajduje się altanka, przy której utworzyła się mała dzika plaża. Większość linii brzegowej skrywa się w gęstej roślinności. Wzdłuż zachodniego brzegu jeziora biegnie leśny szlak rowerowy i pieszy, łączący Dziwnów z Międzywodziem. Miejsce to otrzymało status użytku ekologicznego i zostało objęte programem ochronnym Natura 2000.Adres

Jezioro Martwa Dziwna
ul. Dziwna 15, Dziwnów

GPS: 54°1'7N, 14°43'32E

Dziwnów noclegi

Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022