Jezioro Martwa Dziwna w Dziwnowie, Magdalena

Jezioro Martwa Dziwna w Dziwnowie

(5 głosów: 2)

Jezioro Martwa Dziwna czyli odcięty zbiornik wodny w wyniku przekształceń dokonanych ręką człowieka oraz w wyniku nanoszenia przez morze piachu z drugiej strony. Pierwotnie stanowiło naturalne ujście rzeki Dziwny. Gdy ujście uległo wypłyceniu, by usprawnić żeglugę, przekopano nowy kanał, a stary zakopano. Był to rok 1900. W wyniku tego powstało ślepe jeziorko w Dziwnowie, a nowe ujście służy do dziś. W latach 80. XX wieku jezioro pełniło funkcję kąpieliska dla wojska, ponieważ niedaleko znajduje się strzelnica wojskowa, był tutaj pomost i ratownik.Zakątek ten jest malowniczy, z bogactwem fauny i flory. Nad wodą znajduje się altanka, przy której utworzyła się mała dzika plaża. Większość linii brzegowej skrywa się w gęstej roślinności. Wzdłuż zachodniego brzegu jeziora biegnie leśny szlak rowerowy i pieszy, łączący Dziwnów z Międzywodziem. Miejsce to otrzymało status użytku ekologicznego i zostało objęte programem ochronnym Natura 2000.

Adres

Jezioro Martwa Dziwna
ul. Dziwna 15, Dziwnów

GPS: 54°1'7N, 14°43'32E

Dziwnów noclegi

Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dziwnów
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
54°1'7N, 14°43'32E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację