jezioro Magistrackie, Danusia

Jezioro Magistrackie w Mrągowie

(4.5 głosów: 15)

Jezioro Magistrackie w Mrągowie to niewielki zbiornik często nazywany jeziorkiem lub stawem, który znajduje się dosłownie w centrum miasteczka, wśród domów i niskich bloków.W średniowieczu Mrągowo otaczał wał ziemny z fosą, z wyjątkiem strony północnej, gdzie nad osadą były jeziora Czos i Magistrackie. Jezioro Magistrackie dzieliło się wówczas na Małe i Duże, połączone kanałami.

, mokunka
, mokunka

Jezioro Duże Magistrackie istniało do końca XIX wieku, a obecnie znajduje się tu targowisko i jedyny ślad po jeziorze to fragment terenu podmokłego. Jezioro Małe Magistrackie to obecne Jezioro Magistrackie, wokół którego dziś rozrosła się zabudowa.Deptak nad Jeziorem Magistrackim to piękne i malownicze miejsce, idealne na spacery. Wokół powstało dużo punktów małej gastronomii i place zabaw dla dzieci. Jezioro Magistrackie to jedno z wielu fantastycznych miejsc w Krainie Tysiąca Jezior.

Jezioro Magistrackie
ul. Ratuszowa 3, MrągowoMazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mazury
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
53°52'7N, 21°18'10E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację