Jezioro Magistrackie w Mrągowie to niewielki zbiornik często nazywany jeziorkiem lub stawem, który znajduje się dosłownie w centrum miasteczka, wśród domów i niskich bloków.W średniowieczu Mrągowo otaczał wał ziemny z fosą, z wyjątkiem strony północnej, gdzie nad osadą były jeziora Czos i Magistrackie. Jezioro Magistrackie dzieliło się wówczas na Małe i Duże, połączone kanałami.

jezioro Magistrackie
jezioro Magistrackie

Jezioro Duże Magistrackie istniało do końca XIX wieku, a obecnie znajduje się tu targowisko i jedyny ślad po jeziorze to fragment terenu podmokłego. Jezioro Małe Magistrackie to obecne Jezioro Magistrackie, wokół którego dziś rozrosła się zabudowa.

Deptak nad Jeziorem Magistrackim to piękne i malownicze miejsce, idealne na spacery. Wokół powstało dużo punktów małej gastronomii i place zabaw dla dzieci. Jezioro Magistrackie to jedno z wielu fantastycznych miejsc w Krainie Tysiąca Jezior.Jezioro Magistrackie
ul. Ratuszowa 3, Mrągowo

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021