jezioro Magistrackie, Danusia

Jezioro Magistrackie w Mrągowie

Jezioro Magistrackie w Mrągowie to niewielki zbiornik często nazywany jeziorkiem lub stawem, który znajduje się dosłownie w centrum miasteczka, wśród domów i niskich bloków.W średniowieczu Mrągowo otaczał wał ziemny z fosą, z wyjątkiem strony północnej, gdzie nad osadą były jeziora Czos i Magistrackie. Jezioro Magistrackie dzieliło się wówczas na Małe i Duże, połączone kanałami.

, mokunka
, mokunka

Jezioro Duże Magistrackie istniało do końca XIX wieku, a obecnie znajduje się tu targowisko i jedyny ślad po jeziorze to fragment terenu podmokłego. Jezioro Małe Magistrackie to obecne Jezioro Magistrackie, wokół którego dziś rozrosła się zabudowa.Deptak nad Jeziorem Magistrackim to piękne i malownicze miejsce, idealne na spacery. Wokół powstało dużo punktów małej gastronomii i place zabaw dla dzieci. Jezioro Magistrackie to jedno z wielu fantastycznych miejsc w Krainie Tysiąca Jezior.

Jezioro Magistrackie
ul. Ratuszowa 3, MrągowoMazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Mazury
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
53°52'7N, 21°18'10E
21 luty 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację