Jezioro Łukie w Poleskim Parku Narodowym

Jezioro Łukie w Poleskim Parku Narodowym
Łęczna
Jeziora i plaże
jeziora
Normalna
Lubelskie
2019-10-20
2020-01-28 13:46

Jezioro Łukie
Załucze Stare

51°24'35" N, 23°5'26" E

Jezioro Łukie jest największym jeziorem na terenie Poleskiego Parku Narodowego. Ma powierzchnię około 140 ha. Jest stosunkowo płytkie, jego średnia głębokość wynosi 1,8 m, a największa 6,5 m. Jezioro otaczają trzciny i szuwary oraz podmokłe łąki. Jest to jezioro eutroficzne, stopniowo zarastające ze wszystkich stron. Dojść do niego można od strony Załucza Starego ścieżką przyrodniczą Spławy. Jako część tej ścieżki na Jeziorze Łukie zbudowano drewniany pomost.Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021