jezioro Łoniewskie jesienią

Jezioro Łoniewskie w Osiecznej

(4.1 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Łoniewskie (Osieckie) leżące tuż przy Osiecznej od ponad wieku słynie jako uzdrowisko borowinowe.

Nad jeziorem, na malowniczym półwyspie, rozciąga się ładna plaża, na której powstały liczne ośrodki wypoczynkowe. Po drugiej stronie zbiornika znajduje się druga plaża - tzw. Stanisławówka. W jej pobliżu odkryto pradawne grodzisko z czasów powstawania państwa polskiego.Jezioro Łoniewskie to także wspaniałe miejsce dla wędkarzy. Zbiornik należy do typu sandaczowego i gatunek ten dominuje wśród drapieżników. Poza tym licznie występuje tu węgorz. Wśród gatunków niedrapieżnych przeważa leszcz.

Jezioro Łoniewskie
ul. Gostyńska, ul. Jeziorna, Osieczna

Osieczna noclegi

Osieczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023