Jezioro Licheńskie to niewielkie jezioro, które rozlewa się w Licheniu Starym, niedaleko Ślesina i Konina. Kanałami jest ono połączone z Jeziorem Pątnowskim (Ślesińskim).Wody jeziora Licheńskiego są włączone w obieg wody chłodzącej elektrownię Konin i Pątnów, kanał zrzuca tu ciepłą wodę z elektrowni, dlatego woda jest tu cieplejsza niż w innych zbiornikach polskich, co chętnie wykorzystują tu amatorzy kąpieli.

Blisko jeziora znajduje się największe centrum konferencyjne w Wielkopolsce - Hotel Atut, który przyjmuje najczęściej turystów i pielgrzymów odwiedzających Sanktuarium w Licheniu, którego wysoką wieżę widać znad jeziora.

Jezioro Licheńskie
ul. Klasztorna, Licheń StaryKonin noclegi

Konin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021