Jezioro Korzybskie znajduje się w samym centrum wsi Korzybie, na południowy zachód od Słupska. Jest to nieduży, bo zaledwie 5-hektarowy akwen otoczony lasem Puszczy Korzybskiej.Choć Jezioro Korzybskie jest niewielkie, to dosyć niebezpieczne, jego głębokość wynosi 13 m. Organizowane są tutaj rozmaite zawody wędkarskie, ponieważ w jeziorze jest sporo ryb np. okoni, szczupaków, linów i płotek.

jezioro Korzybie
jezioro Korzybie

Brzeg jeziora od strony wsi Korzybie stanowi zadbana, piaszczysta plażaz pomostem - miejscem na ognisko czy grill oraz boiskiem do gry w siatkówkę. Wokół jeziora wiedzie ścieżka dydaktyczna "Nad brzegiem jeziora".

Na południe od Jeziora Korzybskiego rozlewa się Jezioro Obłęskie.

jezioro Korzybie
punkt widokowy nad jeziorem w Korzybiu
jezioro Korzybie


Jezioro Korzybskie
ul. Jeziorna, ul. Wesoła, Korzybie

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021