Jezioro Korzybskie, Danusia

Jezioro Korzybskie

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jezioro Korzybskie znajduje się w samym centrum wsi Korzybie, na południowy zachód od Słupska. Jest to nieduży, bo zaledwie 5-hektarowy akwen otoczony lasem Puszczy Korzybskiej.

Choć Jezioro Korzybskie jest niewielkie, to dosyć niebezpieczne, jego głębokość wynosi 13 m. Organizowane są tutaj rozmaite zawody wędkarskie, ponieważ w jeziorze jest sporo ryb np. okoni, szczupaków, linów i płotek.

jezioro Korzybie, Danusia
jezioro Korzybie, Danusia


Brzeg jeziora od strony wsi Korzybie stanowi zadbana, piaszczysta plażaz pomostem - miejscem na ognisko czy grill oraz boiskiem do gry w siatkówkę. Wokół jeziora wiedzie ścieżka dydaktyczna "Nad brzegiem jeziora".

Na południe od Jeziora Korzybskiego rozlewa się Jezioro Obłęskie.

jezioro Korzybie, Danusia
jezioro Korzybie, Danusia


Jezioro Korzybskie
ul. Jeziorna, ul. Wesoła, Korzybie

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

punkt widokowy nad jeziorem w Korzybiu, Danusia
jezioro Korzybie, Danusia
Kaszuby
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora plaże
54°17'51N, 16°53'2E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022