Jezioro Korzybskie, Danusia

Jezioro Korzybskie

(4.5 głosów: 4)

Jezioro Korzybskie znajduje się w samym centrum wsi Korzybie, na południowy zachód od Słupska. Jest to nieduży, bo zaledwie 5-hektarowy akwen otoczony lasem Puszczy Korzybskiej.Choć Jezioro Korzybskie jest niewielkie, to dosyć niebezpieczne, jego głębokość wynosi 13 m. Organizowane są tutaj rozmaite zawody wędkarskie, ponieważ w jeziorze jest sporo ryb np. okoni, szczupaków, linów i płotek.

jezioro Korzybie, Danusia
jezioro Korzybie, Danusia

Brzeg jeziora od strony wsi Korzybie stanowi zadbana, piaszczysta plażaz pomostem - miejscem na ognisko czy grill oraz boiskiem do gry w siatkówkę. Wokół jeziora wiedzie ścieżka dydaktyczna "Nad brzegiem jeziora".Na południe od Jeziora Korzybskiego rozlewa się Jezioro Obłęskie.

punkt widokowy nad jeziorem w Korzybiu, Danusia
punkt widokowy nad jeziorem w Korzybiu, Danusia

Jezioro Korzybskie
ul. Jeziorna, ul. Wesoła, Korzybiejezioro Korzybie, Danusia

Kaszuby noclegi

Kaszuby to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kaszuby
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora plaże
54°17'51N, 16°53'2E
05 grudzień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację