Zalew Koronowski

Jezioro Koronowskie

(3.8 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na północ od Koronowa w Borach Tucholskich na przełomie lat 50- i 60-tych XX wieku powstał pośród lasów sztuczny zbiornik wodny - Zalew Koronowski, dzięki któremu miasteczko to latem staje się atrakcyjnym ośrodkiem wypoczynkowym.

Zalew ma powierzchnię 1560 ha i maksymalną głębokość 20 m. Brzegi jeziora są miejscami bardzo wysokie, a dno gwałtownie opada.Turyści w otaczających lasach znajdą pola biwakowe i inne miejsca noclegowe oraz liczne, wytyczone szlaki turystyczne, ułatwiające zwiedzenie najciekawszych zakątków regionu.

Zalew Koronowski
Koronowo, Pieczyska

Bory Tucholskie noclegi

Bory Tucholskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023